Mason Greenwood
Mundo Deportivo

“The Times”: Mason Greenwood na liście życzeń hiszpańskiego giganta

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennik “The Times” donosi, że jeden z hiszpańskich gigantów piłkarskich ma na swojej liście życzeń zawodnika Manchesteru United Masona Greenwooda. Mowa o Atletico Madryt, które rozważa sprowadzenie Anglika w letnim oknie transferowym.

22-latek po tragicznym okresie nie tylko swojej kariery piłkarskiej, lecz całego życia udał się na wypożyczenie do hiszpańskiego Getafe. Pierwotnie zespół z La Ligi był bardzo krytykowany za decyzję o sprowadzeniu Anglika, lecz jak się okazuje, teraz ma być rozchwytywany przez najlepsze kluby z tamtejszej ekstraklasy.

W tym sezonie Greenwood rozegrał 19 spotkań w samej La Lidze, a do tego dorzucił trzy występy w Pucharze Króla. Łącznie siedmiokrotnie wpisywał się na listę strzelców oraz czterokrotnie asystował przy bramkach kolegów. Przez całą dotychczasową kampanię tylko raz został on wyrzucony z boiska.

Dotychczas z Hiszpanii docierały do nas wieści z mniej wiarygodnych źródeł o zainteresowaniu Barcelony napastnikiem. Natomiast zdaniem dziennika “The Times” poważnie 22-latkiem interesuje się Atletico Madryt, które to jest jednym z trzech największych zespołów grających na tamtejszych boiskach. Wychowanek Manchesteru United ma znajdować się na liście życzeń klubu ze stolicy Hiszpanii. Najprawdopodobniej klub ten spróbuje pozyskać napastnika latem.

Pamiętać trzeba, że sam dyrektor Getafe w przeszłości wyjawił, że zawarł z Manchesterem United bardzo korzystną umowę. Obecny klub napastnika może liczyć na znaczny procent z jego następnego transferu lub złożyć może ofertę pomniejszoną o ten procent, gdyby zdecydowano się kontynuować z nim współpracę.

Nie wiemy jeszcze, jakie zdanie o wychowanku będzie mieć nowa władza sportowa na Old Trafford, która zacznie się wraz z przybyciem sir Ratcliffe’a oraz INEOS.

Ostatnie poczynania 22-latka można sprawdzić tutaj:

RAPORT Z WYPOŻYCZEŃ: spięcie Greenwooda z Bellinghamem i gol z Betisem

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze