manutd.com

Media: Manchester United wspomógł Robina van Persiego w pogoni za uprawnieniami trenerskimi

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Robin van Persie po raz kolejny odwiedził ośrodek szkoleniowy Manchesteru United w Carrington. Tym razem zdaniem mediów przygotowuje się on do zdobycia ostatniej licencji trenerskiej. Obserwowanie sesji treningowych zespołu Ten Haga ma być jednym z założeń kursu.

Po zakończonej przygodzie piłkarskiej w Feyenoordzie, gdzie Van Persie rozpoczynał karierę, zdecydował się on też rozpocząć nowy etap w życiu. Wpierw został on trenerem napastników, później został awansowany na dyrektora technicznego i ostatecznie otrzymał on szansę poprowadzenie zespołu U18.

W Holandii zespół prowadzony przez byłego napastnika w rundzie jesiennej zajął czwarte miejsce w tabeli. Kończąc fazę z 19 punktami na koncie, wyprzedziły ich tylko akademie AZ Alkmaar (zwycięzca rundy), Ajaxu oraz PSV Eindhoven. Natomiast start rundy wiosennej dał im komplet punktów w pierwszych trzech spotkaniach i fotel lidera (na moment pisania tekstu nie wszystkie zespoły rozegrały trzecią kolejkę).

Wczoraj Laurie Whitwell z The Athletic informował, że Van Persie przybędzie do Carrington, gdzie zostanie do najbliższego czwartku. Szkoleniowiec przyjeżdża w celu zdobycia potrzebnej praktyki oraz doświadczenia, by ukończyć proces nabywania licencji UEFA Pro.

Van Persie sam miał poprosić klub o możliwość przyjazdu. Osobą decyzyjną był jego rodak i zarazem menedżer pierwszego zespołu Erik ten Hag, który udzielił zgody pracownikowi Feyernoordu. W trakcie jego pobytu zostaną przeprowadzone warsztaty z Ten Hagiem, jego asystentem Mitchellem van der Gaagiem oraz dyrektorem sportowym Johnem Murtoughiem.

The Athletic dodało, że oprócz Van Persiego w kursie w Carrington udział wezmą jeszcze dwaj inni szkoleniowcy z Holandii. Portal nie ujawnił, o kogo dokładnie chodzi.

Nie minęło wiele czasu, a doniesienia te okazały się prawdziwe. Kilka godzin później Sky Sports opublikowało materiał wideo, na którym widać Van Persiego podczas sesji treningowej Manchesteru United. Wraz z innym uczestnikiem kursu przyglądał się on piłkarzom Ten Haga.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze