twitter/ManUtd

Sky Sports: Christian Eriksen zostanie w Man Utd pomimo zainteresowania z Turcji

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

W porannym programie telewizji Sky Sports poinformowano, że pomocnik Manchesteru United Christian Eriksen pozostanie w obecnym klubie do końca sezonu. Duże zainteresowanie Duńczykiem wykazywać ma tureckie Galatasaray.

31-latek w obecnym sezonie dla „Czerwonych Diabłów” rozegrał 19 spotkań i popisał się jedną bramką oraz dwiema asystami. Zaliczył on też jedną dłuższą przerwę wywołaną kontuzją. Po niej nie jest w stanie przebić się ponownie do wyjściowej jedenastki, a jego miejsce przejął Kobbie Mainoo.

Reprezentant Danii otrzymuje coraz mniej szans od Erika ten Haga. Fakt ten zdaniem tureckich mediów próbować wykorzystać miało tureckie Galatasaray, które pilnie potrzebuje środkowego pomocnika. Wspomnieć trzeba, że okno transferowe w Turcji jeszcze trwa i zamknie się dopiero 9 lutego 2024 roku.

Według Sky Sports obecnie nie ma mowy o transferze Eriksena do Turcji. Pomimo zainteresowania ze strony tureckiego giganta pomocnik preferuje dalszą pracę w Manchesterze United do końca sezonu. Źródła stacji podają, że ma on być szczęśliwy w obecnej drużynie i nie planuje odchodzić.

Oznacza to, że letnie okno transferowe może być ostatnim momentem na sprzedaż pomocnika. Jego obecna umowa wygasa w czerwcu 2025 roku, więc w styczniu przyszłego roku będzie on mógł już negocjować z innymi klubami w sprawie angażu po wygaśnięciu kontraktu.

Sky Sports dodaje, że w kręgu zainteresowań Galatasaray ma być też pomocnik Celtiku. 23-letni Matt O’Riley był jednym z celów transferowych Atletico Madryt w styczniu, lecz zainteresowane strony odstrasza kwota żądana przez szkocki klub.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze