nottinghamforest.co.uk

Jesse Lingard o transferze do FC Seoul: chcę ponownie cieszyć się piłką nożną i pokazać wszystkim co potrafię

Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Wychowanek Manchesteru United, Jesse Lingard podpisał ostatnio kontrakt z FC Seoul, by zacząć swoją karierę od nowa. Lingard ostatni raz grał w piłkę w barwach Nottingham Forest 11 marca 2023 roku. 31-latek opuścił klub z The City Ground w lato, ale nie zdecydował się na żaden klub. W końcu Lingard wybrał FC Seoul i wyjaśnił, dlaczego zdecydował się pójść akurat tam.

– Jestem bardzo podekscytowany. To nowe wyzwanie. Zaakceptowałem to, jestem tutaj i jestem gotów poznać tutejszą kulturę. To dla mnie nowy początek, nowy rozdział w mojej karierze. Chciałbym po prostu znów cieszyć się graniem w piłkę nożną, sprawiać, że ludzie będą się uśmiechać i pokazać fanom z Korei co potrafię robić.

– W lato miałem wiele ofert, ale kiedy FC Seoul włączył się do gry, pokazali dużo poświęcenia, przylecieli do Manchesteru i oglądali jak trenowałem. Przeszedłem niektóre testy z fizjoterapeutami w Manchesterze, przyszli z kontraktem, miałem więc w głowie to, jak bardzo się poświęcili.

– Wiedziałem już, gdzie chcę pójść, bo tak jak mówiłem, było wiele ofert, ale były one jedynie słowne, a zaangażowanie okazane przez FC Seoul pokazało mi, jak bardzo chcieli mnie w klubie i jak bardzo byli zainteresowani. Uznałem, że odpowiednie będzie odpłacenie się poprzez przyjście do klubu.

– Przez ostatnie osiem miesięcy nie miałem klubu, co było trudne. Ja jednak nigdy nie chce się poddawać. Jak już mówiłem, było to dla mnie trudne, ale wiedziałem, że do stycznia muszę znaleźć jakiś klub. Trenowałem praktycznie codziennie.

– Celebrowałem swoje urodziny i po tym wszedłem w restrykcyjny program treningu. Poleciałem do Dubaju, miałem trenera personalnego, trenowałem tam dwa razy dziennie przez dwa tygodnie i powróciłem w świetnej kondycji, zarówno fizycznej jak i mentalnej, w dobrej pozycji do podpisania kontraktu z klubem.

– Oczywiście, nie jestem teraz gotowy na pełen mecz, dawno nie grałem, ale ponowne złapanie odpowiedniej kondycji nie powinno mi zająć zbyt długo. Dbam o swoje ciało, jem odpowiednie rzeczy, nie piję, więc nie jest mi daleko do poprawnej sprawności meczowej.

– Teraz, gdy podpisałem kontrakt wreszcie mogę skoncentrować się na piłce nożnej i nie mogę się doczekać powrotu na boisko i wygrywania z FC Seoul, bo jestem zwycięzcą. Jestem walczakiem i chcę wygrywać trofea w czasie, gdy tu jestem.

– Przyszedłem tu poznać kulturę, nauczyć się nowych rzeczy, dowiedzieć więcej o K League i sprawić, że będzie to liga jeszcze bardziej popularna globalnie niż jest teraz. Personalne cele? Mam je zapisane w moim domu, ale są związane z drużyną i chcę już z nimi grać i wygrywać każdy mecz.

– Rozumiem, że kibice są pasjonatami. Okazują wiele wsparcia emocjonalnego swoim zawodnikom. Moje powitanie na lotnisku było świetne. To coś, czego jeszcze nigdy nie widziałem, więc chciałbym im za to bardzo podziękować. Będę w stanie poznać Koreę o wiele bardziej. Jest większa niż myślałem, będąc szczerym. Ludzie są świetni i już nie mogę się doczekać poznawania wszystkiego.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze