twitter/ManUtd

Nick Cox ujawnia kulisy transferu Garnacho: sprowadziłem go dzięki wideo rozmowie i tłumaczowi

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Alejandro Garnacho dołączył do Manchesteru United jako 16-latek po tym, jak zdecydował się odejść ze szkółki Atletico Madryt. Argentyńczyk został przekonany do takiej decyzji przez Nicka Coksa (dyrektora akademii), za pomocą… rozmowy wideo i tłumacza! 

W 2020 roku Manchester United poszukiwał 16-latniego skrzydłowego, który w przyszłości miał mieć wpływ na kształt pierwszego zespołu. Od początku na szczycie listy życzeń znajdował się Alejandro Garnacho.

Argentyńczyk trafił na Old Trafford w październiku 2020 roku z Atletico Madryt. Pomógł zdobyć drużynie FA Youth Cup w sezonie 2021/2022, a już w kwietniu tego samego roku zadebiutował w Premier League przeciwko Chelsea.

Sprowadzenie go wymagało jednak nadzwyczajnych środków, ponieważ na świecie wciąż szalała pandemia koronawirusa.

– Nasz zespół rekrutacyjny prześledził profile wszystkich zawodników w tym wieku z całej Europy, porównując ich umiejętności i próbując określić, który z nich będzie najlepiej pasował do nas jako klubu piłkarskiego. Alejandro był na szczycie tej listy. Gerardo Guzman, skaut naszej akademii w Hiszpanii, uznał go za największy talent dostępny w Hiszpanii – powiedział dziennikowi „The Sun” Cox.

– Musiałem to zrobić w swojej sypialni, za pośrednictwem rozmowy wideo, korzystając z tłumacza. Moi chłopcy mieli wtedy 14 oraz 10 lat i doskonale pamiętam, jak kłócili się ze sobą, gdy próbowałem podpisać kontrakt z Alejandro. Wciąż im powtarzam, że gdyby ta kłótnia trwała znacznie dłużej, prawdopodobnie nie mielibyśmy Garnacho w Manchesterze United! – dodał.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze