manutd.com

Thomas Frank: Christian Eriksen zawsze jest u nas mile widziany

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Na rynku transferowym nie opadły jeszcze emocje po plotkach łączących Christiana Eriksena z transferem do Turcji, a już pojawił się kolejny zainteresowany zespól. Doświadczony pomocnik ma być „mile widziany” w swoim poprzednim klubie Brentford, o czym poinformował sam szkoleniowiec pierwszej drużyny.

Brentford było pierwszym angielskim zespołem Eriksena po pamiętnym incydencie z sercem. Ze względów zdrowotnych i przepisów ligowych musiał on opuścić Inter, a rękę do pomocnika wyciągnęła ekipa Thomasa Franka. Rozegrał on wtedy świetną końcówkę sezonu i po wygaśnięciu kontraktu krótkoterminowego (lipiec 2022) dołączył do Manchesteru United.

31-latek coraz częściej zmaga się z wyzwaniami, które pojawiają się wraz z wiekiem oraz wysoką intensywnością, która panuje w Premier League. Często Duńczyk kiepsko wygląda po rozegraniu kilku spotkań z rzędu, a ostatnia kontuzja praktycznie przesądziła o degradacji na rezerwowego w zespole Ten Haga.

W ostatnich dniach media donosiły, że z sytuacji pomocnika próbowało skorzystać tureckie Galatasaray, gdyż okno transferowe w Turcji nadal jest otwarte. Jednakże wczorajsze informacje Sky Sports praktycznie wykluczyły transfer pomocnika w następnych dniach.

Sky Sports nie wykluczyło, że turecki gigant wróci do rozmów w letnim oknie transferowym. Do gry prawdopodobnie przy okazji włączyć się może Brentford, o czym wspomniał sam Thomas Frank. Szkoleniowiec angielskiego zespołu stwierdził, że pomocnik zawsze będzie u nich mile widziany.

– On zawsze jest u nas mile widziany! Zawsze tak będzie w przypadku Christiana. On dobrze o tym wie. Wiemy, że miał tutaj udany okres – mówił szkoleniowiec Brentford Thomas Frank na konferencji prasowej.

– Doskonale wiedziałem, dlaczego chciał on dołączyć wtedy do Manchesteru United. Mówiłem o tym głośno. Ja również uważam, że spisał się dobrze. Oczywiście przed świętami Bożego Narodzenia walczył z kontuzją. Jeśli chce, to będzie on tutaj mile widziany.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze