Ivan Toney Brentford

Thomas Frank o przyszłości Ivana Toneya: spodziewamy się, że odejdzie w lato

Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Ivan Toney wrócił ostatnio do gry po ośmiomiesięcznym zawieszeniu za obstawianie meczów u bukmacherów. Kontrakt 27-latka wygasa po końcu przyszłego sezonu, ale już od dawna mówi się, że napastnik Brentford opuści w lecie klub, co potwierdził sam menedżer „Pszczół”, Thomas Frank, który spodziewa się wielu ofert za Anglika w letnim oknie transferowym.

– To dość oczywiste, że Ivan Toney najprawdopodobniej zostanie sprzedany w lato. Sprzedaż twojego najdroższego zawodnika potrafi być droga, ale z drugiej strony jestem świadomy, że w lato pozostanie mu tylko rok w jego umowie z nami. Wiemy, ile on jest warty. Nie wydaje mi się, że obecnie na świecie jest wielu lepszych napastników od niego.

– Personalnie jako menedżer wolałbym zatrzymać Toneya, ale pewnego dnia dobrze byłoby zobaczyć go w topowej drużynie. W tą zimę akurat nie otrzymaliśmy za niego żadnych ofert, ale byłbym bardzo zaskoczony, jeśli wiele klubów nie byłoby zainteresowanych Ivanem. To bardzo utalentowany napastnik, który jest obecnie w najlepszym dla piłkarza wieku.

Anglik od dawna jest łączony z topowymi drużynami Premier League, w tym z Manchesterem United. Były król strzelców Championship w trzech meczach po powrocie strzelił już dwie bramki. 27-latek wyceniany jest przez Transfermarkt na 50 milionów euro, ale w listopadzie Thomas Frank mówił, że jest on warty około dwa razy tyle:

– 100 milionów euro i więcej? Ile zapłaciłbyś za napastnika, który daje ci ponad 20 goli w sezonie? Dodatkowo, te 20 bramek jest strzelonych dla drużyny z środka ligowej tabeli. Co zatem może zrobić w większym klubie?

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze