manutd.com

UTD District: Trener Benfiki wyjaśnił sporadyczne występy Alvaro Fernandeza

Maksymilian Minda
Zmień rozmiar tekstu:

Alvaro Fernandez tylko dwa razy podniósł się z ławki rezerwowych odkąd dołączył do Benfiki podczas styczniowego okna transferowego. Menedżer zespołu z Portugalii zabrał głos w sprawie lewego obrońcy. 

Hiszpan pierwszą część bieżącego sezonu spędził na wypożyczeniu w Granadzie, aczkolwiek powrócił z ojczyzny z powodu przeniesienia do drużyny Benfiki.

Lider Portugalskiej ligi posiada opcję wykupu Fernandeza opiewającą na kwotę 5,1 miliona funtów, jednak po rozegraniu przez piłkarza 50% możliwych meczów od pierwszej minuty wykup będzie obligatoryjny. ”Czerwone Diabły” zagwarantowały sobie klauzulę odkupu, a także procent od kolejnej sprzedaży.

Warto zauważyć, że 20-latek nie wystąpił jeszcze w podstawowej jedenastce dla zespołu z Lizbony. Pojawił się epizodycznie w spotkaniu pucharowym przeciwko Estorilowi (zaliczył siedem minut). Nieco większy angaż minut (dokładnie 23 minuty) zanotował przeciwko Gil Vicente w ramach rozgrywek ligowych.

Menedżer Benfiki Roger Schmidt wyjaśnił rolę Hiszpana w drużynie:

– Alvaro w treningu wygląda dobrze. Rozegrał już kilka minut, ale w przyszłości może być rozpatrywany jako podstawowy zawodnik. jest uzdolnionym piłkarzem i szybko przyswaja aspekty taktyczne. Szybko się zaadoptował i nie mogę się doczekać kiedy zobaczę go na boisku.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze