twitter/ManUtd

Gareth Southgate: Kobbie Mainoo to świetny zawodnik i trzeba go uważnie obserwować

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Kobbie Mainoo nadal jest na fali wznoszącej po swoich ostatnich spotkaniach i nic dziwnego, że wypowiadają się o nim coraz ważniejsze postaci w piłce. Tym razem swoje zdanie o młodym pomocniku Manchesteru United przedstawił selekcjoner Anglii Gareth Southgate.

O wychowanku „Czerwonych Diabłów” ostatnio jest głośno w mediach społecznościowych. Przebicie się do zespołu Erika ten Haga, świetna forma i bardzo dojrzały charakter, a to tylko część czynników, które najczęściej podobają się obserwatorom w dotychczasowej karierze pomocnika.

W ostatnich tygodniach jest też głośno o Mainoo z dwóch innych powodów. Wczoraj (8 lutego) Fabrizio Romano poinformował, że zawodnik wkrótce otrzymać może nową umowę od obecnych pracodawców. Oprócz tego nadal ciągnie się za graczem temat reprezentacji. Anglika ciągle kusić próbuje reprezentacja Ghany.

Teraz o talencie młodego pomocnika wypowiedziała się jedna z najważniejszych postaci w angielskiej federacji. Selekcjoner „Synów Albionu” Gareth Southgate stwierdził, że wychowanek Manchesteru United jest ogromnym talentem. Jednakże nie ujawnił on, czy pomocnik widnieje w jego planach.

– Uważam, że jak na młodego zawodnika to radzi sobie znakomicie. Ma idealny początek w Manchesterze United. Nie jestem pewny, czy będzie on klasycznym defensywnym pomocnikiem. Jest on bardzo progresywnym graczem. Miał on świetny początek kariery i na pewno trzeba obserwować jego rozwój.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze