twitter/ManUtd

Willy Kambwala: jedynym wyborem dla mnie był Manchester United

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Willy Kambawala jest jednym ze szczęściarzy w trwającym sezonie i otrzymał kilka szans do gry w zespole seniorskim Manchesteru United. 19-latek w rozmowie z klubowymi mediami opowiedział o swoich marzeniach z dzieciństwa.

Francuski defensor już od pewnego czasu trenuje z drużyną Erika ten Haga. Media przed sezonem 2023/24 sugerowały angaż zawodnika w nadchodzącej kampanii i to się spełniło. Dziennikarze klubowych mediów zdecydowali się przeprowadzić z młodzieżowcem wywiad. Jednym z głównych założeń rozmowy, było poznanie powodu, dlaczego akurat wybrał on „Czerwone Diabły”.

– Moim marzeniem był Manchester United. Nie było innego klubu. Nie myślałem nawet o Anglii. Po prostu marzyłem o Manchesterze United. Nie wiem, czemu tak było. Wiem, że mam tak od małego, po prostu „Czerwone Diabły” – mówił młody defensor.

– Nie miałem zbytnio możliwości, by oglądać piłkę nożną. Jednakże zawsze myślałem o Manchesterze United. Było to moim marzeniem. Pobyt tutaj jest czymś wyjątkowym dla mnie, ponieważ tego pragnąłem od zawsze.

19-letni obrońca w trwającym sezonie otrzymał już cztery okazje do gry w pierwszym zespole Erika ten Haga. Wspomnieć trzeba o starciu z West Hamem, kiedy to ze względu na problemy kadrowe zagrał od pierwszych minut. Wychowanek klubu z Old Trafford zapytany o ten najważniejszy mecz jego zdaniem, wskazał na wygrany pojedynek z Aston Villą.

– Myślę, że jest to najważniejsze doświadczenie w mojej piłkarskiej karierze. Wiem, że grałem od pierwszych minut z West Hamem, lecz gra na Old Trafford jest czymś więcej: dostąpić zaszczytu pojawienia się tego dnia na boisku i w takim spotkaniu!

– Byłem bardzo podekscytowany. Oglądałem, jak dwa zespoły walczyły. Byłem na ławce rezerwowych i chciałem wejść zagrać. Kiedy trener zawołał mnie, to powiedział: musisz być gotowy. Byłem w szoku, nie jestem w stanie tego wyjaśnić!

– Pojawiłem się na boisku, prowadziliśmy 3:2, miałem kilka kontaktów z piłką. Bardzo ważny jest kontakt z futbolówką. Cieszyłem się z innymi tym zwycięstwem. Był to mój pierwszy wygrany mecz i był on niesamowity.

– Ludzie śpiewali i miałem wrażenie, że boisko pływa! Byłem podekscytowany z możliwości bycia tam! Tak, jak wspomniałeś, to było moim marzeniem, gra dla Manchesteru United na Old Trafford. Myślę, że każdy dzieciak o tym marzy. Możliwość osiągnięcia tego jest świetna. Gdy opowiadam o tym, to czuję się, jakbym nadal miał 13 lat!

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze