manutd.com

Ole Gunnar Solskjear: znów chciałbym poczuć presję bycia menedżerem

Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Ole Gunnar Solskejar został zwolniony z Manchesteru United w listopadzie 2021 roku po słabym początku sezonu i wysokich porażkach z Watfordem czy najbliższymi rywalami, Manchesterem City czy oraz Liverpoolem. Norweg wybrał się ostatnio w trzydniową podróż do Indii, gdzie udzielił ostatnio wywiadu mediom opublikowany w “Hindustan Times”. Solskjear przyznał, że chciałby ponownie poczuć presję związaną z byciem menedżerem.

– Mam w sobie jeszcze przynajmniej jedną pracę w klubie. Musi to być jednak interesujące miejsce, gdzieś, gdzie jest przygoda i będę mógł być sobą. Nie chce okazywać braku szacunku, ale po trzech latach pracy w Manchesterze United zadajesz sobie pytanie: gdzie mógłbym teraz pójść? Oczywiście, chciałbym ponownie poczuć tę presję. Wiesz, kiedy oglądasz mecze to tęsknisz za tym wszystkim.

– Bycie menedżerem Manchesteru United to najlepsza praca na świecie. Zawsze chcesz być menedżerem drużyny grającej przeciwko najlepszym na świecie. Premier League to najlepsza liga na całym świecie, najtrudniejsza. Byłem tam trzy lata. Tak, to trudna praca, nadzwyczajna, ale będąc menedżerem jesteś twarzą największego klubu na planecie. Musisz być gotowy na ciągłe obserwowanie [przez media]. Bardzo się tym cieszyłem, ale potrzebowałem przerwy po moim odejściu.

– Nadchodzą bardzo ekscytujące czasy z sir Jimem Ratcliffem. To wniosło wiarę w kibiców. Potrzebujemy jednak większej konswkencji. Widać, że nawet te lepsze drużyny nie są tak konsekwentne jak były kiedyś. Kiedy cofniesz się o dwa lata, Liverpool miał 99,100 punktów. To jest konsekwencja. Jeśli chcemy ponownie być najwyżej, potrzebujemy minimum 90 punktów i większej konsekwencji.

Sir Jim Ratcliffe planuje zbudować nowy stadion w miejsce Old Trafford, który miałby pomieścić 90 tysięcy kibiców, określany jako “Wembley północy”. Solskjear uważa, że kibice muszą iść z duchem czasu:

– Obecnie musimy iść wraz z duchem czasu. Coś musi się stać z Old Trafford, tak jak mówisz, potrzebna jest renowacja albo nowy stadion. Jeśli staniemy w miejscu, spadniemy za innych. Potrzebujemy nowych stadionów, takich jak przykładowo obiekt Tottenhamu, który jest niesamowitym miejscem. Tam była moja ostatnia wygrana jako menedżer Manchesteru United. To świetne miejsce. Historia mimo wszystko jest jednak ważna.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze