manutd.com

Dlaczego Luke Shaw został zmieniony w meczu z Aston Villą?

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Luke Shaw w przerwie spotkania ligowego z Aston Villą został zmieniony przez Erika ten Haga. Pierwotnie wszyscy obserwujący typowali kontuzję defensora, lecz jak się okazuje, sytuacja nie jest taka prosta. Zmianę zawodnika w pomeczowej wypowiedzi wyjaśnił szkoleniowiec Manchesteru United.

Sytuacja kadrowa w formacji defensywnej jest wielkim wyzwaniem dla Erika ten Haga w sezonie 2023/24. Jednym z gnębionych kontuzjami zawodników jest Luke Shaw, który ostatnio wrócił do kadry meczowej. Wspomnieć trzeba także o Lisandro Martinezie, który w ostatnim meczu doznał kontuzji kolana.

Fani na pewno byli zaniepokojeni faktem, że Shaw został zastąpiony na boisku przez Victora Lindelofa. Zmiany dokonano w przerwie, a Anglik nie wrócił na plac gry w meczu z Aston Villą. W pomeczowym wywiadzie Erik ten Hag wytłumaczył, co stało się z reprezentantem Anglii.

– To był środek zapobiegawczy. Wspomniał o pewnych problemach, a nie możemy ryzykować w jego sprawie. W przeszłości zmagał się z wieloma urazami. Zdjęliśmy go, by nie doznał kontuzji. Musimy zobaczyć, co przyniosą nadchodzące dni.

– Wszyscy znają moją filozofię. W moim zespole mam Lisandro Martineza i Luke’a Shawa, czyli dwóch lewonożnych obrońców. Od początku sezonu nie mogliśmy skorzystać jeszcze z usług Tyrella Malacii. Oznacza to, że musimy iść na kompromisy.

– Nie jest to na naszą korzyść. Dzisiaj udało nam się wygrać i mam nadzieję, że z Lukiem nie jest aż tak źle.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze