twitter/ManUtd

Erik ten Hag po wygranej z Aston Villą: potrafimy pokonać każdego w domu i na wyjeździe

Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Wczorajsza wygrana z Aston Villą była pierwszym pod wodzą Holendra wyjazdowym zwycięstwem podopiecznych Erika ten Haga przeciwko drużynom z pierwszej połowy tabeli Premier League. W swojej pomeczowej konferencji prasowej Holender wyznał, że problemem w meczach wyjazdowych przeciwko topowym ekipom nie była taktyka, styl gry ani personel.

– Uważam, że możemy pokonać każdego przeciwnika w domu i na wyjeździe. Czasami musimy jednak bardziej w to uwierzyć. Mogliśmy bowiem pokonać Arsenal na Emirates, gdzie naprawdę zasłużyliśmy na zwycięstwo. Tak samo mogło być z Liverpoolem. Chodzi o wiarę, a ta drużyna dziś pokazała, że wierzyła w wygraną i to dlatego udało nam się zdobyć trzy punkty.

Ten Hag przyznał, że jego podopieczni wciąż muszą się nauczyć utrzymywać prowadzenia, czego nie zrobili wczoraj:

– Mogliśmy zrobić wiele więcej, tak jak to robiliśmy gdy zakładaliśmy pressing w pierwszych 20 minutach. Mogliśmy także podejmować lepsze decyzje przy posiadaniu piłki. W każdej sytuacji szliśmy po gola zamiast przetrzymać piłkę. Prowadziliśmy 1-0 i jeśli nie możesz iść po gola, to należy zbadać sytuację i podejmować lepsze decyzje, by utrzymać się przy piłce, a następnie musisz znaleźć odpowiedni moment do przyspieszenia. Tak może się dziać na początku, ale nie zawsze. Inteligentni piłkarze czytają grę.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze