twitter/manutd

Harry Maguire po meczu z Aston Villą: kluczem do wszystkiego jest energia i intensywność

Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Były kapitan Manchesteru United, Harry Maguire przyznał po wczorajszym spotkaniu z Aston Villą, że kluczem do rezolutnego bronienia i atakowania jest energia i intensywność na boisku. Anglik miał swój duży udział przy tej wygranej – oprócz dobrego występu zanotował asystę przy otwierającym golu Rasmusa Hojlunda.

– Wiedzieliśmy, że w tym meczu będzie trudno. Dobrze zaczęliśmy i kończyliśmy sytuację, a ostatecznie udało nam się zgarnąć trzy punkty, które wiele ważą. W ligowej tabeli nie jesteśmy tam gdzie chcielibyśmy być i wciąż musimy się poprawiać do końca sezonu, by być w rywalizacji [o miejsca premiowane awansem do Ligi Mistrzów].

– W składzie potrzebujesz energii i intensywności, szczególnie przy bronieniu. Intensywność musi tam być. Bierze się ona z energii, którą dajemy sobie nawzajem na boisko. To ważne, gdy ciągle musisz się bronić, tak jak to było w drugiej połowie.

30-latek mówił, że innym kluczem do sukcesu jest głębia składu, która przydaje się przy wspinaniu się w tabeli:

– Mamy duży skład i wiemy, że na ławce zawsze są piłkarze którzy zrobią różnice, gdy wejdą na boisko. Musieliśmy mocno się cofnąć w drugiej połowie, byliśmy pod presją przy wielu stałych fragmentach gry i rzutach rożnych, które sprawiały nam problemy. Uważam jednak, że końcowo zasłużyliśmy na wygraną. Pokazaliśmy świetny charakter, dobrze walczyliśmy, żeby wrócić do meczu i zwycięskiego gola znów zdobył Scott.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze