Goal.com

Prezydent hrabstwa Greater Manchester potwierdził rozmowy z Man Utd. „Naszym zadaniem jest wspieranie klubu”

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

W minionych tygodniach w mediach ponownie zrobiło się głośno o rozmowach w sprawie przebudowy Old Trafford lub budowy nowego obiektu dla Manchesteru United. Informacje te potwierdził prezydent hrabstwa Greater Manchester, Andy Burnham.

Temat ponownie wrócił po tym, jak pakiet mniejszościowy akcji „Czerwonych Diabłów” zakupił brytyjski miliarder sir Jim Ratcliffe oraz INEOS. Ostatnie wieści „The Telegraph” w tej sprawie sugerowały, że sir Ratcliffe chce zbudować „Wembley północy”, które znajdowałoby się tuż obok starego Old Trafford.

Dodatkowo wcześniej padały sugestie, że zmiany infrastrukturalne w Manchesterze United, w tym decyzja o budowie nowego stadionu, mają być konsultowane z wieloma podmiotami, a jednym z nich miał być obóz prezydent hrabstwa Greater Manchester. Informacje te potwierdził Andy Burnham, który obecnie pełni ten urząd.

– Nie sądzę, by klub podjął już decyzję w tej sprawie. Niezależnie od tego, co oni wybiorą, to będziemy ich wspierać – mówił prezydent hrabstwa Greater Manchester Andy Burnham.

– Pierwsze, co chcę podkreślić, to dobrze, że byliśmy zaangażowani w rozmowy o ich przyszłości. Umożliwia nam to wspieranie pewnych ambicji klubu. Od nich zależy, co będzie ambicją i co zrobią. Przerywanie takich rozmów nie leży w mojej gestii.

– Mogę za to powiedzieć, że naszym zadaniem jest wspieranie klubu pod kątem jego ambicji. Celem powinno też być uwolnienie jego możliwości i zasięgów w tym mieście oraz poza nim. Współpracujemy ze wszystkimi klubami i chcemy, by ich siła była odczuwalna we wschodnich i zachodnich miastach regionu. Rozmowy trwają.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze