eurosport.com

David Ornstein: Dan Ashworth poinformował Newcastle United o ofercie z Man Utd

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

The Athletic, a konkretnie dziennikarz David Ornstein poinformował, że Manchester United zrobił już pierwszy krok, by zatrudnić Dana Ashwortha. Dyrektor sportowy Newcastle United miał już poinformować obecnych pracodawców o ofercie.

Media, w tym The Athletic od kilkunastu godzin informują, że Dan Ashworth został numerem jeden na liście Manchesteru United. Pozyskanie działacza wiążę się z przyjściem INEOS oraz sir Jima Ratcliffe’a, którzy zakupili pakiet akcji klubu. Jedną z ich decyzji jest wymiana poszczególnych ludzi w strukturze.

52-latek pełni obecnie funkcję dyrektora sportowego w Newcastle United. „Czerwone Diabły” chciałyby, by po przenosinach na Old Trafford objął on stanowisko po Johnie Murtoughu. Ashworth znany jest z wyławiania wchodzących gwiazd (okres w Brighton), jak i budowania silnego zespołu (okres Newcastle United).

Według Davida Ornsteina Manchester United miał już rozpocząć podchody pod działacza. Na chwilę obecną nie doszło do rozmów pomiędzy klubami, lecz Ashworth miał poinformować zarząd „Srok”, że otrzymał ofertę z klubu z Old Trafford.

Anglik ma jeszcze ważny kontrakt z obecnymi pracodawcami, więc Manchester United zmuszony będzie do wykupienia swojego celu. The Athletic utrzymuje, że sytuacja szybko się rozwija.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze