twitter/manutd

Harry Maguire: nasza filozofia jest prosta. Jeśli młodzież wykorzystuje szansę, to zostaje w zespole

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Defensor Manchesteru United oraz reprezentant Anglii Harry Maguire w rozmowie ze Sky Sports opowiedział o ostatnich sukcesach młodzieży klubu z Old Trafford. Omówił on przypadek Rasmusa Hojlunda oraz przedstawił swoją wizję w sprawie obecnej filozofii klubu.

Hojlund dołączył do „Czerwonych Diabłów” w letnim oknie transferowym. Bardzo szybko stał się najskuteczniejszym graczem swojej drużyny w Lidze Mistrzów, lecz na bramkę na angielskich boiskach musiał trochę poczekać. Aktualnie może pochwalić się on passą udziału przy bramkach w pięciu ligowych meczach z rzędu.

O umiejętnościach młodego napastnika w rozmowie ze Sky Sports wypowiedział się jego starszy kolega z zespołu Harry Maguire. Nie ukrywał on zachwytu rozwojem młodego Duńczyka oraz pokonaniem przez niego problemów związanych z transferem do tak wielkiego klubu.

– Wiedzieliśmy, że ma on ogromny talent. Teraz naprawdę liczymy na niego pod bramką rywali. Od początku wiedzieliśmy, że tak będzie, ponieważ jest wyjątkowy.

– Jako doświadczony zawodnik widzisz, jak młody gracz zalicza kolejne szczeble swojej kariery. Trzyma się on dobrze i inni dorośli nie zdają sobie sprawy, ile tak naprawdę ma lat. Przyszedł do nas z ogromnym ciężarem na barkach, ponieważ miał zostać głównym napastnikiem Manchesteru United.

Były kapitan „Czerwonych Diabłów” opowiedział również o kontynuowaniu jednego z głównych celów klubu. Jego zdaniem tradycja w postaci wprowadzania gwiazd klubowej akademii do pierwszej drużyny jest kontynuowana za kadencji Erika ten Haga. Dodał on, że jeśli młodzież gra dobrze, to może liczyć na dłuższy pobyt w seniorskim zespole.

– Fakt, że młodzi zawodnicy odnoszą sukcesy w tym klubie, jest bardzo budujący. Ten klub wypracował sobie filozofię, która zapewnia szansę młodym graczom. Jeśli ją wykorzystasz, to pozostaniesz w zespole. Kadencja obecnego menedżera to potwierdza.

– Nie ma znaczenia, ile masz lat. Jeśli grasz dobrze, to zachowasz swoją pozycję w zespole.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze