twitter/SevillaFC

Raport z Hiszpanii: Sevilla zrezygnuje z opcji wykupu Hannibala?

Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Hannibal Mejbri rozegrał jedynie 36 minut odkąd przeniósł się do Sevilli na zasadzie wypożyczenia w styczniowym oknie transferowym. Tunezyjczyk opuścił Manchester United w poszukiwaniu większej ilości minut na boisku – w lidze angielskiej od pierwszej minuty rozpoczął zaledwie jedno spotkanie. Od czasu przenosin Mejbri ma problemy ze znalezieniem miejsca w nowej drużynie.

Hannibal zaliczył póki co jedynie dwa występy z ławki. Menedżer Sevilli, Quique Sanchez Flores ostrzegł Hannibala, że musi zaoferować on klubowi coś więcej niż tylko swój talent, by przebić się do pierwszej drużyny:

– Próbowałem wyjaśnić mu sytuację w jakiej się znajdujemy, która jest podobna do tej, jaka jest w klubie z którego do nas przyszedł, gdzie ważniejsze jest poświęcenie niż sam talent. Z samym talentem nigdzie nie można zajść, potrzebujemy organizacji i pasji do grania. Ma do tego podstawy, ale musi jeszcze to wszystko zrozumieć.

W swoim ostatnim występie Hannibal rozegrał zaledwie osiem minut przeciwko Rayo Vallecano. W następnym spotkaniu z Atletico Madryt cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Jego czas w Sevilli był trudny na boisku jak i poza nim – według mediów Hannibal miał wdać się w incydent na treningu, który także wpłynął na jego pozycję w hierarchii.

Według “estadiodeportivo” klub z Hiszpanii zdążył już wykluczyć możliwość aktywowania opcji wykupu, która jest zapisana w kontrakcie Tunezyjczyka. Opcja ta ma oscylować w okolicach 17 milionów funtów. Tę kwotę Sevilla uznaje za bardzo wysoką – byliby otwarci na aktywowanie opcji jedynie w przypadku świetnych występów Mejbriego. Obecnie planują pozwolić mu na powrót do Manchestru United po zakończeniu sezonu, chyba, że jego sytuacja “zmieni się o 180 stopni”.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze