Stick to Football

Roy Keane o Danie Ashworthie: wykonał on kawał dobrej roboty. Czy nie odejdzie prędko z Old Trafford?

Mikołaj Podbereski
Zmień rozmiar tekstu:

Były legendarny kapitan Manchesteru United ostrzegł klub przed jednym aspektem w kontekście zatrudnienia na Old Trafford aktualnego dyrektora sportowego Newcastle United, o który martwi się Irlandczyk.

Dan Ashworth jest pierwszym wyborem grupy INEOS na stanowisko dyrektora sportowego w klubie. Wydaje się, że jego przybycie przyniesie pozytywne skutki w “Teatrze Marzeń”. Nawet Eddie Howe przyznał, że „coś jest na rzeczy”, a zainteresowanie znacząco wzrosło odkąd umowa sir Jima Ratcliffe’a została w końcu zatwierdzona przez Premier League.

52-latek dołączył do drużyny „Srok” z Brighton & Hove Albion w 2022 roku po około trzech latach współpracy z „Mewami”. Wcześniej był na stanowisku kierowniczym w „The FA” w latach 2012-2018.

Roy Keane, który sam przyznał, że Ashworth jest jednym z najlepszych ludzi w swoim fachu, jednak ma obawy, że jego ciągłe zmiany miejsc pracy w ostatnich latach mogą być źródłem niepokoju dla jego byłej ekipy.

– Mówicie o Danie Ashworthie, który jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych. Ale nie wydaje mi się, że będzie tam pracował długo – powiedziała legenda „Czerwonych Diabłów” na łamach podcastu „Stick to Football”.

– Wcześniej przez kilka lat działał w Brighton, następnie był w Newcastle przez parę sezonów, więc trzeba na to też zwrócić uwagę. Nie ulega wątpliwości, że jest on rewelacyjny w swoim fachu. Jednak kto jest pewny tego, że za 18 miesięcy nie opuści 20-krotnych mistrzów Anglii na rzecz Realu Madryt czy Barcelony? – dodał Irlandczyk.

Mówi się, że wizja przywrócenia Manchesteru United na szczyt angielskiej piłki jest czymś, co szczególnie przekonuje Ashwortha do objęcia tej posady. Przyjście na Old Trafford byłoby dużym krokiem naprzód w jego zawodowej karierze, więc szybka rezygnacja z tego stanowiska wydaje się być mało prawdopodobna.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze