Marca

Florian Plettenberg: utalentowany gracz Bayernu na celowniku Man Utd

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United obserwuje utalentowanego zawodnika Bayernu Monachium przed letnim oknem transferowym, donosi Florian Plettenberg ze Sky Sport. Równocześnie zmalało zainteresowanie angielskiego zespołu usługami Joshuy Zirkzee.

„Czerwone Diabły” powoli rozglądają się za letnimi celami transferowymi. Będą one już poddane analizie INEOS, które wraz z sir Jimem Ratcliffem zakupiło część akcji Manchesteru United. W ramach tej umowy koncern i miliarder przejęli decyzyjność w sprawach sportowych.

Według Floriana Plettenberga Manchester United miał być jednym z trzech angielskich klubów, które w ostatnich tygodniach wypytywały o sytuację Mathysa Tela z Bayernu. Na chwilę obecną zawodnik wolałby pozostać w klubie, lecz w przypadku braku wsparcia i możliwości rozwoju nie widzi problemu w zmianie otoczenia.

18-letni francuski napastnik w trwającym sezonie zaliczył 27 występów w seniorskim zespole. Przez całą kampanię aż sześciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Dodatkowo popisał się on trzema asystami przy golach kolegów. Jego kontrakt wygasa w czerwcu 2027 roku, a wyceniany jest na 50 mln euro.

Dziennikarz dodaje, że Manchester United miał być tym klubem, który „intensywnie” obserwował i analizował sytuację zawodnika. Ma być on wysoko na liście letnich celów transferowych. Cele klubu pozostają niezmienne pomimo pasywnego zimowego okienka, czyli transfer kolejnego napastnika.

Innym łączonym w przeszłości graczem z Old Trafford był Joshua Zirkzee, który także zaliczył epizod w Bayernie. W pewnym momencie media mówiły, że to Holender z Bologni był faworytem w sprawie transferu, lecz zdaniem Plettenberga zainteresowanie Manchesteru United jego usługami ostatnio spadło.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze