lutontown.com

Teden Mengi: Opuszczenie Manchesteru United było odważną i ciężką decyzją

, Maksymilian Minda
Zmień rozmiar tekstu:

Na łamach ”The Times” były obrońca Manchesteru United, Teden Mengi wypowiedział się na temat swojego pobytu podczas jego przygody z klubem z Old Trafford. 21-latek w wywiadzie poruszył temat Solskjaera, swojego idola, a także pomocy ze strony piłkarzy.

– Decyzja o opuszczeniu Manchesteru United była odważna i ciężka. Wiedziałem, że nie będę mógł grać w każdym tygodniu. Jeśli miałbym szczęście zagrałbym kilka minut w pucharze.

– Ole Gunnar Solskjaer jest bardzo miłym człowiekiem, pozwolił mi trenować z nim i pierwszą drużyną, a także zadebiutować. Kieran McKenna wierzył we mnie. Michael Carrick to dobry trener, co udowodnił w Championship.

Obrońca wyjawił, że jego idolem jest Rio Ferdinand oraz opowiedział o pomocy jaką otrzymał ze strony zawodników.

– Co jakiś czas wysyła mi wiadomości, jestem zaszczycony, że mam z nim kontakt. Jest wzorem do naśladowania. Dorastając jako kibic Manchesteru United idolem każdego był Cristiano Ronaldo, ale dla mnie idolem był Rio [Ferdinand].

– Paul Pogba nauczył mnie, że nie mogę się bać, on zawsze grał z pełną swobodą. Kiedy debiutowałem przeciwko LASK byłem bardzo zdenerwowany. Dziś jak przypomnę sobie słowa Pogby mogę grać swobodnie, ponieważ robię to co kocham.

– Od Juana Maty nauczyłem się ciężkiej pracy, kochać to co robisz i być uprzejmy. Harry Maguire pomógł mi się z rozwinąć, kiedy potrzebowałem rady, mogłem na niego liczyć.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze