Daily Post Nigeria

The Athletic: Victor Osimhen na szczycie listy życzeń PSG po ewentualnym odejściu Kyliana Mbappe

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Victor Osimhen jest od dłuższego czasu łączony z Manchesterem United. Jednak według doniesień The Athletic nigeryjski napastnik stał się jednym z głównych celów transferowych PSG, z którego najprawdopodobniej odejdzie Kylian Mbappe.

W czwartek dziennikarze „The Athletic” poinformowali, że Kylian Mbappe chce nowego wyzwania i planuje opuścić paryski klub. To byłaby duża strata dla PSG zarówno marketingowa, jak i sportowa. Dlatego władze francuskiego zespołu już myślą, w jaki sposób zastąpić jednego z najlepszych piłkarzy na świecie.

To samo źródło uważa, że wysoko na liście potencjalnych następców Kyliana Mbappe jest Victor Osimhen. W zeszłym miesiącu prezydent Napoli Aurelio De Laurentiis potwierdził, że Nigeryjczyk opuści Neapol, co daje zielone światło klubom, które chciałyby go pozyskać.

Od wielu miesięcy w kontekście Osimhena najczęściej wymieniano Manchester United, który jeszcze przed dołączeniem do klubu Rasmusa Hojlunda był numerem jeden na liście transferowej „Czerwonych Diabłów”. Włączenie się do walki o napastnika Napoli przez PSG może znacznie utrudnić pozyskanie go.

Sam Osimhen w obecnym sezonie nie jest już tak bramkostrzelny, jak w poprzednim. W 18 występach w tym sezonie w barwach Napoli trafiał do siatki osiem razy i trzy razy asystował. Według portalu Transfermarkt jego wartość również spadła i obecnie wynosi około 110 milionów euro.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze