eurosport.com

David Ornstein: poznaliśmy wycenę Ashwortha. Man Utd jeszcze poczeka z ofertą? [AKTUALIZACJA]

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennikarz The Athletic David Ornstein poinformował o postępach w sprawie przenosin Dana Ashwortha do Manchesteru United. Dyrektor sportowy Newcastle United miał zapytać się obecnych pracodawców o odejście z klubu.

Dotychczas wszystkie wieści sugerowały, że Manchester United rozpoczął podchody pod dyrektora sportowego Newcastle United. Dan Ashworth, o którym mowa, miałby przejść na Old Trafford na to samo stanowisko, czym zastąpiłby często krytykowanego Johna Murtougha.

Według Davida Ornsteina powoli sprawa idzie do przodu. Dan Ashworth chcąc skorzystać z okazji i oferty Manchesteru United, w niedzielę miał skontaktować się z obecnymi pracodawcami. Działacz chciał zapytać władze „Srok” o możliwość odejścia z klubu do ligowego rywala.

The Athletic nadal utrzymuje, że kluby nie zasiadły jeszcze do rozmów i obecnie wszystko odbywa się przez Ashwortha. Uważa się, że Manchester United będzie zmuszony do zapłacenia dużej kwoty odstępnego, jeśli chce ściągnąć dyrektora sportowego rywali „na już”.

AKTUALIZACJA 23:00

David Ornstein ujawnił, że Newcastle United wyceniło swojego dyrektora sportowego. Manchester United musi zapłacił 20 mln funtów, jeśli chcą już sprowadzić 52-latka. Jego obecna umowa jest dłuższa niż rok, dlatego wycena jest taka wysoka.

Prawdopodobnie „Czerwone Diabły” poczekają ze złożeniem oferty. Obecnie żądania „Srok” uważane są za zbyt wygórowane, a nawet nierealistyczne i klub nie zamierza ich spełniać. Ashworth obecnie ma być na płatnym urlopie, na który został wysłany przez klub. Działacz miał złożyć oficjalny wniosek o zwolnienie ze świadczenia pracy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze