twitter/ManUtd

Kobbie Mainoo trenował w innym klubie? „Był bardzo porządnym zawodnikiem”

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Napastnik Sheffield Wednesday Josh Windass w rozmowie dla Pitch Side ujawnił nieznany dotychczas fakt o zawodniku Manchesteru United Kobbiem Mainoo. 30-latek wyjawił, że kilka lat temu Anglik został udostępniony innej drużynie w celu nabycia doświadczenia i doznania nowego otoczenia.

Jednym z innowacyjnych projektów rozwojowych młodzieży w Manchesterze United jest udostępnianie graczy seniorskim klubom z niższych poziomów rozgrywkowych. Nie chodzi o wypożyczenia, a po prostu umożliwienie młodzieży treningów z seniorami z innych klubów. Natomiast spotkania młodzieżowcy normalnie rozgrywają dla akademii z Old Trafford.

Dotychczas przez ten program przeszło kilku graczy akademii i nie było wcześniej doniesień, że jednym z nich mógł być Kobbie Mainoo, który w ostatnich miesiącach przebił się do wyjściowego zespołu Erika ten Haga. Informacje o młodym pomocniku wyjawił Josh Windass, czyli napastnik Sheffield Wednesday, gdzie udać się miał Mainoo.

– Przyjechał on do Sheffield Wednesday dwa sezony temu i był tam przez jakieś trzy tygodnie. Przyjechał on, by trenować z nami i zdobywać doświadczenie w piłce. Przez trzy tygodnie trenował z nami codziennie. Był bardzo poważny – mówił Josh Windass dla Pitch Side.

– Manchester United przysłał go do nas, by nabył doświadczenia w treningach pierwszego zespołu. Był on dobry. Na początku nie widzieliśmy, kim on jest. Żartowaliśmy sobie, że przyszedł na testy do nas. Stwierdziłem wtedy „jest w porządku”. Zazwyczaj zawodnicy, którzy do nas przychodzą, nie są dobrzy.

– Uważałem, że jest przyzwoitym graczem. Po trzech tygodniach już go nie było, a ja pomyślałem „gdzie zniknął nasz testowany zawodnik?” Manchester United przysłał do nas dwóch młodzieżowców. Oni nie przyjechali do nas się uczyć. Po prostu za każdym razem byli miażdżeni przez graczy z League One.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze