twitter/manutd

Rasmus Hojlund po meczu z Luton Town: Musimy dalej utrzymać formę, naszym celem jest Liga Mistrzów

, Maksymilian Minda
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United po dublecie Rasmusa Hojlunda wygrywa w wyjazdowym meczu przeciwko Luton Town 2:1. Napastnik w pomeczowym wywiadzie udzielonym Sky Sports podzielił się swoimi refleksjami na temat spotkania. 

– Mieliśmy dobry początek, strzeliliśmy dwie szybkie bramki, a później utraciliśmy koncentrację i straciliśmy bramkę.

– Wiedzieliśmy, że przy tej publiczności, atmosferze [na Kenilworth Road] 2:1 to niebezpieczny wynik. Myślę, że wykreowaliśmy kilka sytuacji, musieliśmy je tylko wykorzystać.

Gol Rasmusa Hojlunda w 37 sekundzie spotkania to najszybciej zdobyty na wyjeździe gol ”Czerwonych Diabłów” w Premier League.

– Wiedziałem, że coś z tego będzie [pierwszy gol] i byłem przekonany, że go wyprzedzę [bramkarza Luton Town Thomasa Kaminskiego]. Jestem szybki, więc zbiegłem na lewą stronę, wyprzedziłem go i umieściłem piłkę w siatce. Nie byłem pewny czy kontakt z piłką był dobry, ale końcowo piłka wpadła do bramki.

Duńczyk na drugie trafienie nie musiał długo czekać, ponieważ podwyższył prowadzenie już w 7 minucie w dosyć nietypowy sposób, po uderzeniu Garnacho.

– To było celowe, można zauważyć jak ułożyłem ciało. Byłem zaskoczony, to był ładny gol, próbowałem tego w treningu, niekoniecznie samego wykończenia, a bardziej ułożenia ciała. Poza tym mam też dużą pewność siebie, przez co wpadło.

Passa strzelecka Hojlunda zbiegła się z poprawą formy innych kolegów z ofensywy klubu z Old Tarfford. Napastnik skomentował tą sytuację.

– Gram w jednym z największych klubów na świecie, zawodnicy, z którymi trenuje są jakościowi, szczególnie ci którzy są wokół mnie. Jestem z tego szczęśliwy. Chce z nimi dalej grać i stawać się coraz lepszym. Miejmy nadzieję, że oni wtedy też będą lepsi, a wtedy wszyscy będziemy się rozwijać.

Manchester United nie przegrał ostatnich 5 meczów we wszystkich rozgrywkach, jak sam przyznał Hojlund jest podbudowany rosnącą formą zespołu.

– To było ważne zwycięstwo, które zmniejszy dystans do Tottenhamu, w dodatku, że oni [Tottenham] zgubili punkty. Musimy utrzymać formę. Naszym celem jest Liga Mistrzów, a także awansować jak najdalej w FA Cup. Musimy pamiętać, że zdobywanie trofeów jest dla nas bardzo ważne, więc damy z siebie wszystko by to osiągnąć.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze