manutd.com

Konferencja prasowa Erika ten Haga po meczu z Luton: jesteśmy świadomi, że wynik powinien być wyższy

Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag na konferencji prasowej po meczu z Luton Town omówił wiele tematów związanych z wczorajszym spotkaniem, takie jak zmiany Casemiro i Harry’ego Maguire’a, rosnącą formę jego drużyny oraz Rasmusa Hojlunda. Holender był bardziej niż zadowolony po wczorajszej wygranej.

WYRÓŻNIAJĄCY SIĘ MŁODZI PIŁKARZE

– Oczywiście, cieszą nas występu obu z nich, zagrali świetnie. Kobbie Mainoo był na boisku bardzo dojrzały. Progresuje on z meczu na mecz, miejmy nadzieję, że ten proces dalej będzie trwał.

ZEJŚCIE MAGUIRE’A I CASEMIRO

– Mecz szedł w takim kierunku, było wiele presji na arbitrze. Oboje byli zagrożeni kolejną kartką, a my mieliśmy dobrych zmienników w postaci Jonny’ego Evansa i Scotta McTominaya, więc Harry i Casemiro zeszli. Nie chcieliśmy podejmować ryzyka.

TRZY ZWYCIĘSTWA POD RZĄD W PREMIER LEAGUE

– Czasami było słabo, bo nie wykorzystaliśmy swoich szans. Uważam, że powinniśmy byli strzelić o wiele więcej goli. Po golu na 2-0 pojawiły się duże szanse dla Rashforda i Garnacho, mogło więc być 3-0 lub 4-0. Zeszliśmy za głęboko i pozwoliliśmy im na dośrodkowania i wiele strzałów. Po przerwie oczywiście zwiększyli presję. Spudłowaliśmy naprawdę duże szanse i wynik powinien być wyższy, wiemy o tym. Z drugiej strony, Luton przegrało różnicą więcej niż dwóch bramek tylko dwukrotnie. Oprócz zeszłego tygodnia ich rezultaty są bardzo dobre. Zaczęliśmy mecz perfekcyjnie i tak właśnie chcemy to robić. Plan na mecz był perfekcyjny, ale nie zrobiliśmy jednej rzeczy: nie byliśmy skuteczni przed bramką. Musimy zdobywać więcej goli, bo dzisiaj spokojnie mogliśmy strzelić ich pięć.

DYSCYPLINA CASEMIRO

– Już z nim rozmawiałem, ale wygląda na to, że nawet kiedy nie dotyka swoich przeciwników to i tak dostaje kartki. Jego pierwsza kartka była bardzo niesprawiedliwa. Sędzia łatwo mógł go ukarać drugi raz, dlatego zdjęliśmy go z placu gry. Trudno potem jest być ostrożnym, kiedy nawet nie dotykasz przeciwników, a i tak zostajesz ukarany.

FORMA HOJLUNDA

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego transferu, potrzebujemy odpowiednich charakterów, bo Hojlund potrafi grać pod presją. Kiedy wszystko jest przeciwko niemu, tak jak to było w pierwszej połowie, to ma umiejętność pozostawania odpornym na ten stres. Jest zdeterminowany do strzelania goli i to jeden z powodów, dla których go wyskautowaliśmy. Potrzebował trochę wsparcia, bo nie jest to łatwe w jego wieku. Generalnie pozostawał jednak spokojny i widać jego umiejętności. Warto wspomnieć, że na początku nie miał wiele szczęścia. Strzelił gole, na przykład przeciwko Brighton który został anulowany i w zasadzie nikt nie wie dlaczego. Takie momenty są ważne, szczególnie przychodząc do nowej ligi i próbując zbudować jakąś pewność siebie. To wojownik, który ma świetne umiejętności przed bramką.

ŚWIETLANA PRZYSZŁOŚĆ RASMUSA

– Jest wiele obszarów, w których może się poprawić, ale ma umiejętności do strzelania i to jest jasne. Od września widzieliśmy, że jest dobry w wielu obszarach gry, takich jak przytrzymywanie piłki.

RADOŚĆ Z POWROTU CASEMIRO

– Teraz gdy powrócił do drużyny, daje jej bardzo wiele – organizacja, spokój. Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo odkąd powrócił to podniósł się nasz poziom.

KONTUZJA SHAWA

– To nie był mały uraz.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze