Getty Images

Schmeichel o Hojlundzie: ma w sobie wszystko, co niezbędne dla napastnika

Mikołaj Podbereski
Zmień rozmiar tekstu:

21-letni Duńczyk otrzymuje zasłużone pochwały od początku 2024 roku po tym, jak stał się najmłodszym zawodnikiem, który strzelił w sześciu kolejnych meczach w Premier League. Były snajper Atalanty przewyższa w tej statystyce takich piłkarzy jak Erling Haaland czy emerytowany Thierry Henry.

W ostatnich tygodniach Erik ten Hag wydobył pełen potencjał z Rasmusa Hojlunda, który obecnie stanowi o sile ataku „Czerwonych Diabłów” razem z Alejandro Garnacho i Marcusem Rashfordem. Peter Schmeichel podkreślił, że reprezentant Danii jest czwartym zawodnikiem w historii klubu, który tego dokonał.

– Jest tylko trzech innych piłkarzy Manchesteru United, którzy zdobyli bramki w sześciu kolejnych pojedynkach. To jest van Nistelrooy, któremu udało się to zrobić trzykrotnie. Potem w jego ślady poszli Cristiano Ronaldo i Eric Cantona. Hojlund jest w dobrych rękach. Ma dopiero 21 lat. Jest bardzo perspektywicznym piłkarzem – powiedział legendarny bramkarz dla „Premier League Productions”.

– 21-latek może stać się w przyszłości gwiazdą, która będzie zdobywać 25-30 bramek na sezon. Ma do tego odpowiednie predyspozycje. I dzisiaj znowu się o tym przekonaliśmy. Ma w sobie wszystko, co niezbędne dla napastnika. Uważam, że zespół musi go lepiej rozumieć, jednak to wymaga czasu. I z czasem to nadejdzie. Co nie zmienia faktu, że gość jest fantastyczny. Jest odpowiednio silny, dostaje szanse. Co prawda dzisiaj jedną zawalił, ale dwa razy wpisał się na listę strzelców  – podsumował były gracz 20-krotnych mistrzów Anglii.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze