Chelsea wygrywa walkę z Manchesterem United o szefa skautingu Brighton

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

We wtorek Brighton oficjalnie ogłosiło, że ich szef działu skautingu – Sam Jawell przeniesie się do Chelsea. „The Blues” zatrudniają go pomimo zainteresowania ze strony Manchesteru United, o którym informowało między innymi ESPN.

Jawell miał odgrywać kluczową rolę w ściąganiu do Brighton takich piłkarzy jak Alexis Mac Allister, Moises Caicedo czy Julio Enciso. Nie dziwi więc, że zainteresowanie jego usługami wyrażał Manchester United, który modernizuje obecnie swój dział rekrutacji.

Co więcej, na Old Trafford trafi niebawem Dan Ashworth, który wcześniej był pracodawcą Jawella w Brighton. To właśnie angielski dyrektor sportowy zatrudniał go na The Amex w 2016 roku, początkowo jako skauta do drużyny do lat 21.

Nic to jednak nie dało, ponieważ we wtorek Brighton wydało następujące oświadczenie „Sam Jewell obejmie nowe stanowisko w Chelsea FC. Rozpoczął on teraz okres urlopu. Dziękujemy mu za długą pracę w naszym klubie. Z natychmiastowym skutkiem jego obowiązki przejmie Mike Cave, zastępca dyrektora technicznego, wspierany przez George’a Holmesa, menedżera ds. skautingu i wywiadu”

Oznacza to, że wciąż trwać będą poszukiwania kolejnych osób, które pod bacznym okiem Ashwortha będą poszukiwać piłkarzy do pierwszej drużyny Manchesteru United.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze