Foto: cpfc.co.uk

„The Telegraph”: Dan Ashworth wyznaczył swój pierwszy cel transferowy

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Dan Ashworth oficjalnie przestał pełnić funkcję dyrektora sportowego w Newcastle United i wszystko wskazuje na to, że rozpocznie pracę w Manchesterze United. Według Matta Lawa dziennikarza „The Telegraph” ma on już nawet swój pierwszy cel transferowy, którym będzie Marc Guehi.

„Newcastle United może ogłosić, że Dan Ashworth rozpoczął urlop w ramach okresu wypowiedzenia” – czytamy w komunikacie wydanym w poniedziałek przez „Sroki”. To może oznaczać tylko jedno – Manchesterowi United udało się przekonać dyrektora sportowego do zmiany pracodawcy. Zatrudnienie Anglika to część większej ofensywy transferowej „Czerwonych Diabłów” na wysokich stanowiskach w klubie po przejęciu 25 procent udziałów przez INEOS.

Nowy dyrektor sportowy według „The Telegraph” już rozgląda się za nowymi piłkarzami, którzy mogą trafić na Old Trafford. Jednym z nich ma być zawodnik Crystal Palace – Marc Guehi. Ashworth chciał sprowadzić środkowego obrońcę jeszcze, gdy pracował w Newcastle i jest znany z tego, że ceni sobie umiejętności Anglika.

Guehi w obecnym sezonie rozegrał 22 spotkania w Premier League, co przełożyło się na prawie 2000 minut spędzonych na placu gry. Jego obecna wartość szacowana jest przez portal Transfermarkt na około 38 milionów euro.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze