twitter/ManUtdMEN

Oficjalnie: sir Jim Ratcliffe i INEOS dołączają do Manchesteru United

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Po przeciągającym się procesie sprawdzania umowy kupna pakietu mniejszościowego akcji Manchesteru United nadszedł jego wielki finał. Sir Jim Ratcliffe i INEOS oficjalnie dołączyli do akcjonariuszy „Czerwonych Diabłów”.

Jeszcze w grudniu otrzymaliśmy pierwsze oficjalne informacje o porozumieniu pomiędzy Glazerami a obozem sir Jima Ratcliffe’a. Następnie cały styczeń i luty organy Premier League oraz FA sprawdzały poprawność transakcji.

Teraz oficjalnie można powiedzieć, że INEOS i sir Jim Ratcliffe dołączyli na pokład Manchesteru United. Zakupili oni 27.7% akcji klubu, a dokładnie zestaw akcji klasy B i klasy A o łącznej wartości 1,3 mld dolarów.

Przypomnijmy, że zgodnie z umową nowi członkowie rodziny „Czerwonych Diabłów” przejmą decyzyjność w sprawach sportowych. Oznaczać to będzie małe przetasowanie w zespole zarządzającym klubem. INEOS wnieść ma też 300 mln dolarów na rozwój infrastruktury klubowej.

Sir Jim Ratcliffe: – Możliwość bycia jednym ze współwłaścicieli Manchesteru United jest ogromnym zaszczytem i wiążę się z ogromną odpowiedzialnością. Jest to koniec transakcji, a zarazem początek naszej wspólnej przygody w przywracaniu klubu na szczyt angielskiej, europejskiej i światowej piłki. Chcemy mieć światowej klasy obiekty dla naszych fanów. Praca nad tym celem rozpoczyna się dzisiaj.

Prezes wykonawczy, Joel Glazer: – Chciałbym powitać sir Jima jako naszego współwłaściciela. Nie możemy się doczekać bliskiej współpracy z nim oraz INEOS Sport, gdyż daje to świetlaną przyszłość Manchesterowi United.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze