U21: Zwycięstwo w derbach. Wheatley i Huddlestone bohaterami [WIDEO]

, , Maksymilian Minda

W poniedziałkowy wieczór drużyna Manchesteru United U21 podejmowała Manchester City U21 w ramach rozgrywek Premier League 2. Młode ”Czerwone Diabły” wyszły z tego starcia zwycięską ręką, pokonując rywala zza miedzy.

Obie drużyny spotkanie rozpoczęły dosyć nerwowo, popełniały błędy prowadzące do strzałów na bramkę z obu stron. Jednak to drużyna z czerwonej części Manchesteru wyszła na prowadzenie. W 35 minucie Ethan Williams popisał się dobrym przerzutem piłki do wybiegającego na wolne pole Ethana Wheatleya. Ten z zimną krwią opanował piłkę i pewnie lewą nogą posłał piłkę do bramki rywali.

Pod koniec pierwszej połowy ”Obywatele” miały okazję do podwyższenia prowadzenia za sprawą Joela Ndali. Zawodnikowi udało się oddać strzał na bramkę Manchesteru United, ale dobrze dysponowany w tym spotkaniu bramkarz Dermot Mee wybronił uderzenie. W pierwszej połowie akademia ”Czerwonych Diabłów” podtrzymała korzystny wynik i schodziła na przerwę z przewagą jednej bramki.

W drugiej części spotkania to drużyna z niebieskiej części Manchesteru wykazywała konkretniejszą inicjatywę. Micah Hamilton był pierwszym zawodnikiem City, który przetestował bramkarza ”Czerwonych Diabłów” w drugich 45 minutach. Chwile później Kane Taylor, także oddał strzał na bramkę Manchesteru United, jednak przeszkodził mu w tym Willy Kambwala.

Mimo prób Manchesteru City to drużyna Manchesteru United podwyższyła prowadzenie. Rzut rożny wykonywany przez Willaimsa, który posyła piłkę w stronę bliższego słupka. Wybija ją piłkarz rywali i trafia pod nogi grającego trenera, 37-letniego Huddlestona, który pewnie wykończył akcję. I zespół z czerwonej części Manchesteru prowadził 2:0.

Do tej pory scenariusz meczu układał się po myśli ”Czerwonych Diabłów” prowadząc dwiema bramkami nad lokalnym rywalem. Jednak w 60 minucie Manchester City złapał kontakt. Rezerwowy Stephen Mfuni przepięknym uderzeniem piłki w lewą część ”okna” bramki dał gościom kontakt w tym meczu.

W 79 minucie atmosfera była dosyć napięta. Sam Mather wdarł się w przepychanki z piłkarzem Manchesteru City, obaj zostali szybko rozdzieleni, jednak drużyny wdarły się w utarczki słowne. Po małym uspokojeniu sytuacji arbiter przywołał do siebie Mathera, ukazując mu czerwoną kartkę i piłkarze ”Czerwonych Diabłów” byli zmuszeni dokończyć mecz w osłabieniu.

Sędzia doliczył do drugiej części spotkania aż 11 minut, jednak nie przeszkodziło to w zdobyciu 3 punktów przez Manchester United. Podopieczni Toma Binnona pokonali w derbach Manchester City 2:1.

Składy:

Manchester United: Mee- Ogunneye, Aljofree, Kambwala, Murray- Huddelstone, Collyer, Williams (Nolan 82′), Scanlon (90+1′), Mather- Wheatley (McNeill 73′).

Bramki: Wheatley 35′, Huddlestone 60′.