Thomas Tuchel
fcbayern.com

“Bild”: Thomas Tuchel planuje powrót do Premier League

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Bayern Monachium ogłosił, że Thomas Tuchel rozstanie się z pierwszym zespołem po sezonie w ramach zerwania umowy za porozumieniem stron. Tymczasem “Bild” informuje, że szkoleniowiec nie zamierza robić sobie przerwy i bardzo szybko chce wrócić do Premier League.

Były menedżer m.in. Chelsea został zatrudniony w Bayernie po tym, jak klub zdecydował się przedwcześnie zakończyć współpracę z ówczesnym trenerem Julianem Nagelsmannem. Jednakże przygoda Tuchela w Bawarii okazała się mało przyjemna, a jego krytycy często wytykali wyniki słabsze od jego poprzednika.

Spekulacje odnośnie przyszłości Niemca w Bayernie ciągnęły się miesiącami i ostatecznie 21 lutego ogłoszono, że po sezonie Tuchel odejdzie z klubu. Będzie to rozstanie za porozumieniem stron, a na chwilę obecną klub nie podał, kto zastąpi go na stanowisku trenera pierwszej drużyny.

W odróżnieniu od niektórych szkoleniowców Tuchel nie ma robić sobie przerwy po odejściu z obecnego zespołu, informuje “Bild”. Szkoleniowiec chce jak najprędzej wrócić do Premier League i praktycznie od razu po zakończeniu umowy jest w stanie podjąć się nowego wyzwania. Niemiecki dziennik dodaje, że Tuchel od zawsze interesował się posadą w Manchesterze United.

Przejście Niemca na Old Trafford jest prawdopodobne, gdyż w klubie rozpoczynają się nowe rządy INEOS oraz sir Ratcliffe’a. Jednakże zdaniem mediów w przypadku klubu z Old Trafford jakiekolwiek decyzje w sprawie Erika ten Haga, padną dopiero po zakończeniu kampanii.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze