twitter/BVB

Edin Terzić: Jesteśmy zadowoleni z Jadona Sancho

Maksymilian Minda
Zmień rozmiar tekstu:

Szkoleniowiec Borussi Dortmund, Edin Terzić udzielił wywiadu po meczu Ligi Mistrzów przeciwko PSV Eindhoven, w którym wypowiedział się na temat Jadona Sancho. 

Skrzydłowy Manchesteru United nie zalicza wysoko notowanych występów, odkąd dołączył na wypożyczenie do Borussi Dortmund. Trener drużyny z Niemiec upiera się, że Sancho jest świadomy o potrzebie poprawy swoich występów.

Anglik powrócił do BVB w styczniowym oknie transferowym, po odsunięciu od zespołu ”’Czerwonych Diabłów” przez Erika Ten Haga. Piłkarz w spotkaniu przeciwko PSV zaliczył swój pierwszy mecz w tym sezonie Ligi Mistrzów, rozgrywając 68 minut i zszedł z boiska za Mariusa Wolfa.

23-latek nie może zaliczyć obecnych występów w Dortmundzie do udanych. We wszystkich rozgrywkach zanotował dwie asysty w sześciu rozegranych meczach. Warto mieć na względzie, że Anglik pracuje na powrót do formy po kilku miesięcznej nieobecności.

Niemniej jednak szkoleniowiec BVB, Edin Terzić jest przekonany, że skrzydłowy jest świadomy o konieczności pracowania nad powrotem do najlepszej formy.

– Zawsze dobrze jest mieć kogoś takiego w drużynie jak Jadon, zawsze może sprawić wyjątkowe rzeczy. Nie rozegrał dziś [przeciwko PSV] najlepszego meczu, jak cała drużyna, ale wie, że stać go na dużo więcej.

– Będziemy nad tym pracować, nad powrotem do jego lepszej dyspozycji. Ale on [Jadon Sancho] jest pełen radości, jesteśmy zadowoleni, że jest z nami.

Sancho podczas swojego pierwszego epizodu w Borussi Dortmund spisywał się znakomicie, kiedy to zanotował 50 goli i 64 asysty. Interesowały się nim największe kluby na świecie, a ostatecznie trafił do Manchesteru United w lipcu 2021 roku. Od tego czasu kariera wciąż młodego Anglika mocno wyhamowała.

Skrzydłowym ma nadzieję, że uda mu się powrócić do dawnej formy w miejscu gdzie jego kariera nabrała tempa. Jednak w lecie Anglik powróci na Old Trafford, ale jego dalsza przyszłość może mieć miejsce poza Manchesterem United.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze