Sky Sports

Media: Gary Neville ma zostać częścią komitetu zajmującego się Old Trafford

, Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Według informacji The Athletic, były obrońca Manchesteru United, Gary Neville zostanie częścią planów na odnowienie Old Trafford. 49-latek jest współwłaścicielem Hotel Football i University Academy 92. Oba te budynki są częścią szerszego obszaru otaczającego stadion. Neville ma zasiąść w nowo powstałym komitecie, który będzie nadzorował i rozważał różne opcje dotyczące Old Trafford.

Owa informacja, którą jako pierwszy podał portal „The Times”, ujrzała światło dzienne mniej niż 24 godziny po ogłoszeniu przejęcia części klubu przez sir Jima Ratcliff’a i jego grupy INEOS. Jako część tej umowy, Ratcliffe zainwestuje kolejne 300 milionów dolarów, które mają być przeznaczone na przebudowę Old Trafford. Istnieje też możliwość inwestycji z zewnątrz lub finansowania rządowego mającego pomóc w tych planach.

Brytyjski miliarder ma w planach podjęcie decyzji w sprawie stadionu – czy ma rozbudować obecny stadion, czy zbudować nowy obiekt. To jeden z głównych priorytetów Ratcliffe’a, wraz ze ściągnięciem Gary’ego Neville’a do komitetu zajmującego się sprawą Old Trafford. Pierwsze plany powstały w 2022 roku i uwzględniały one obie te opcje. Koszt budowy nowego obiektu miałby wynieść między 1,2 a 1,6 miliarda funtów.

Renowacja obecnego obiektu byłaby tańszą opcją, ale wymagałaby czasowego zmniejszenia pojemności Old Trafford, a co za tym idzie straty z przychodów z dnia meczowego, które w zeszłym sezonie wyniosły w Manchesterze United najwięcej spośród klubów Premier League, bo aż 136 milionów funtów.

Ratcliffe ujawnił swoje plany na spotkaniach mających miejsce w Manchesterze w zeszłym miesiącu, gdzie podzielił się swą wizją powstania kampusu klubowego i centrum dla społeczności dzięki lepszemu wykorzystaniu otaczającego ich terenu. Neville, który zakończył karierę w 2011 roku, często w telewizji Sky Sports krytykował właścicieli klubu, rodzinę Glazerów.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze