Sir Jim Ratcliffe o sytuacji Masona Greenwooda: podejmiemy odpowiednią decyzję i ją uzasadnimy

Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Ratyfikacja umowy kupna części akcji w Manchesterze United przez sir Jima Ratcliffe’a wczoraj wieczorem stała się faktem i Anglik ma teraz kontrolę nad decyzjami sportowymi. Angielski miliarder udzielił już kilku wywiadów, w których omawiał swoje cele i ambicje związane z klubem. Ratcliffe wypowiedział się także na temat Masona Greenwooda. 71-latek podejmie nową decyzję w sprawie przyszłości Greenwooda.

22-latek znalazł się na liście transferowej po tym, jak 21 sierpnia klub potwierdził, że porzucono plany przywrócenia Greenwooda do pierwszej drużyny. Od lutego zeszłego roku się obiektem wewnętrznego dochodzenia w klubie po tym, jak brytyjska prokuratura koronna umorzyła wobec niego postępowanie sądowe w związku z zarzutami usiłowania gwałtu, napaści i stosowania środków przymusu. Wszystkim tym zarzutom zaprzeczył.

Greenwood dołączył do Getafe na zasadzie wypożyczenia w ostatnim dniu letniego okna transferowego. Od tego czasu rozegrał tam 24 mecze i strzelił siedem bramek. Sir Jim Ratcliffe zapytany o to, czy zamierza podjąć nową decyzję w sprawie Anglika, odpowiedział:

– Tak, absolutnie. Podejmiemy decyzję i ją uzasadnimy.

Początkowym planem Manchesteru United było przywrócenie zawodnika do pierwszej drużyny, ale po negatywnej reakcji ze strony kibiców ogłoszono, że Mason opuści Old Trafford. Spodziewano się, że nigdy już w klubie nie zagra, gdy ówczesny prezes, Richard Arnold ponownie zapowiedział to na spotkaniu odbytym we wrześniu.

Kontrola nad sprawami sportowymi teraz się jednak zmieniła i decyzja należy obecnie do Jima Ratcliffe’a:

– To zawodnik Manchesteru United, a to my zajmujemy się sprawami sportowymi. Odpowiedź brzmi tak, będziemy musieli podjąć decyzję, to dość oczywiste. Jest teraz oczywiście na wypożyczeniu, ale nie jako jedyny. Mamy jednego czy dwóch innych zawodników, wobec których musimy podjąć decyzję i zamierzamy to zrobić.

– Proces będzie wyglądał tak: musimy zrozumieć fakty, a nie cały ten szum i potem spróbujemy podjąć odpowiednią decyzję bazowaną na wartościach: czy to dobry gość, czy może jednak nie. Musimy znaleźć odpowiedź, czy mógłby grać dla Manchesteru United i czułby się z tym komfortowo, podobnie jak kibice.

Umowa Greenwooda z Manchesterem United wygasa w 2025 roku z opcją przedłużenia na kolejny rok, ale według doniesień The Athletic z listopada, intencją klubu było ukończenie wypożyczenia w tym sezonie i poszukanie nowego klubu na stałe. Getafe nie zapłaciło nic za wypożyczenie, ale zawarli w umowie klauzulę, w której dostaną 20 procent od ewentualnej sprzedaży. Prezydent Getafe, Angel Corres zapowiedział, że rozważą podpisanie umowy z Greenwoodem na stałe.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze