The Telegraph

Wywiady sir Jima Ratcliffe’a po dołączeniu do Man Utd. “Musimy upewnić się, że mamy właściwych ludzi na właściwych stanowiskach”

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Sir Jim Ratcliffe jako nowy członek akcjonariuszy klubu z Old Trafford zdecydował, że udzieli kilku wywiadów. Spotkał się on z przedstawicielami klubowych mediów oraz dziennika “De Tijd”. Opowiedział on o rozmowach w sprawie nowego stadionu oraz przedstawił swoją wizję klubu.

Zmiany w klubie

– Musimy przyjrzeć się organizacji klubu, ponieważ ta obecna nie jest dobra. Weźmy na przykład głównego menedżera [Erika ten Haga]. On musi składać raporty bezpośrednio dyrektorowi generalnemu. Coś takiego nie jest już możliwe w nowoczesnej organizacji.

– Musimy upewnić się, że mamy właściwych ludzi na właściwych stanowiskach. Każdy członek zespołu zarządzającego klubem musi być światowej klasy. Ważne jest, by stworzyć pozytywnie nastawione, wspierające, przyjazne i jakościowe środowisko. Wcześniej w klubie brakowało takiej kultury. Tylko w takim środowisku jesteś w stanie wyciągnąć to, co najlepsze z piłkarzy. Jeśli to nam się uda, to wyniki przyjdą same. Taki jest plan i wierzę w to.

Ambicje, a nie finanse

– Nie jestem zainteresowany finansowymi aspektami tej inwestycji. Poważnie, zarabiam wystarczająco wiele w przemyśle chemicznym, na ropie i gazie. Nie jest to inwestycja pod wzbogacenie się. Jestem zainteresowany ponownym ujrzeniem Manchesteru United, który osiąga sukces. Manchester United nie wygrał [Premier League] przez ostatnie 11 lat. Potrzebuje on wrócić tam, gdzie powinien być, czyli na szczyt dyscypliny.

Wizja 

– W sprawie spraw boiskowych, jest to proste. Jestem wyłącznie zainteresowany wygrywaniem spotkań i rywalizowaniem w ramach Premier League oraz Ligi Mistrzów. To jest nasz główny punkt zainteresowania Manchesterem United. Właśnie o to chodzi w Manchesterze United. Może jestem nieco stronniczy, lecz jest to największy i najbardziej znany klub na całym świecie. Oznacza to, że zawsze powinien rywalizować o zwycięstwo w lidze oraz w Lidze Mistrzów. Zawsze. Musimy się zmierzyć z tym wyzwaniem.

– Natomiast w sprawach poza boiskiem, chodzi przede wszystkim o promowanie odpowiednich wartości. Wiesz, że Manchester United opowiada się za pewnymi wartościami. Ma konkretny styl. Ma kodeks wartości, których ludzie muszą przestrzegać. Musimy oczekiwać, że ludzie będą tak robić.

– Uważam, że każdy zespół, który nosi herb tego klubu, jest dla niego ważny. Jeśli oni noszą ten herb na piersi, to muszą być odpowiednio dobrzy i wygrywają. Daje to nam idealne części dla klubu.

Znaczenie fanów

– Tak naprawdę w każdym klubie chodzi o fanów. Zawsze powtarzam, że nie kupiliśmy klubu. Ci wszyscy udziałowcy, ja oraz Glazerowie nie mamy klubu. Prawdziwymi właścicielami klubu są jego fani, społeczność, a my jesteśmy tylko jego opiekunami przez pewien okres.

– Nie mamy klubu. Klub jest własnością społeczności. O to właśnie chodzi w przypadku fanów, tego oni chcą. Bardzo, bardzo ważne dla ludzi mieszkających w Manchesterze jest obecność na meczu swojego klubu co tydzień. Oni chcą widzieć wygrywający zespół, ponieważ cieszy to wtedy każdego. Dostrzegamy to. Tutaj chodzi o fanów.

Old Trafford i Carrington

– Jeśli spojrzysz na naszą rolę w Manchesterze United, to masz dwie kluczowe kwestie. Pierwszą jest piłka nożna, czyli występy na boisku, co zawsze będzie priorytetem dla Manchesteru United. Drugą jest bardzo ważna sprawa, o której mówi lub ma świadomość wiele osób. Mowa o sytuacji naszego stadionu.

– Mam na myśli, że jest to bardzo imponujący obiekt. Największy ze wszystkich w Premier League i drugi co do wielkości w całym kraju. Jednak nie jest bliski standardowi dzisiejszego Manchesteru United i jest nieco przestarzały. Może był standardem 20 lat temu, lecz dziś już nie jest.

– Musimy patrzeć w przyszłość pod kątem nowego stadionu. Tak naprawdę mamy tylko dwie drogi przy przepracowaniu całego założenia. Możemy przebudować obecny stadion lub wybudować nowy. Na chwilę obecną skupiamy się na tym problemie.

– Tak, też poruszymy kwestię Carrington, lecz jest ona za Old Trafford. Carrington nadal imponuje, tak uważam. Lubię Carrington jako ośrodek. Uważam, że są tam rzeczy, które jesteśmy w stanie i musimy zmienić. Jednak wątpię, że są to sprawy na skalę kwestii stadionu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze