FUSSBALL.NEWS: Manchester United liczy na sprzedaż Greenwooda

olaf.nowakowski
Zmień rozmiar tekstu:

Jak podaje niemiecki portal sportowy FUSSBALL.NEWS Manchester United byłby skłonny dokonać sprzedaży Masona Greenwooda.
Niemcy wskazują, że transakcja miałaby zostać zrealizowana zaraz po wygaśnięciu okresu obecnego wypożyczenia.

Zdaniem niemieckiego dziennika sportowego,  powodem decyzji jest fakt, iż ,,Czerwone Diabły” trzymają się wydanego w sierpniu komunikatu i nie mają zamiaru podejmować jakiejkolwiek negocjacji z Masonem Greenwoodem.
Przypomnijmy bowiem, iż zarząd klubu z Old Trafford wydał wtedy oficjalny komunikat uznający zachowanie młodego Anglika za niestosowne.

Ważnym elementem przy decyzji dotyczącej transakcji stanowić miał obecny stan ekonomiczno-finansowy samego klubu, bowiem nie jest on zadowalający. Osoby odpowiedzialne za finanse w klubie chciałyby w ten sposób uniknąć całkowitych strat.

Niemiecki dziennik podaje, że dotychczasowe statystyki zawodnika w postaci siedmiu goli i pięciu asyst przyciągnęły zainteresowanie między innymi takich klubów jak FC Barcelona czy Atletico Madryt.
Manchester United zaskoczony potencjalnym zainteresowaniem Masonem, byłby zapewne chętny skorzystać z dogodnej dla siebie sytuacji. Zapewne oczekuje adekwatnej ich zdaniem kwoty za sportowca.
Kwota żądana przez klub miałaby wynosić mniej więcej 40 milionów euro, co nie byłoby dużym problemem dla czyhających już na młodzieńca klubów.

Warto przypomnieć, iż umowa gracza wygasa 30 czerwca 2025 roku. Mason zaliczył do tej pory 135 oficjalnych występów w koszulce ,,Red Devils”.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze