twitter/ManUtdMEN

Sir Jim Ratcliffe: w naszym środowisku musi być humor, rygor i wytrwałość. Musimy się upewnić, że wszystko działa dobrze

Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Nowy udziałowiec w Manchesterze United, sir Jim Ratcliffe udzielił wywiadu dla oficjalnej strony klubowej. Teraz Anglik mówił o tym, jak filozofia jego grupy chemicznej INEOS, której jest właścicielem, będzie łączyć się z Manchesterem United i jakimi zasadami kieruje się właśnie grupa INEOS.

– W INEOS używamy trzech słów, które świetnie nas określają, a są nimi: wytrwałość, rygor i humor. Wiele z nich ma swoje zastosowanie w piłce nożnej. Wytrwałość, z pewnością potrzebujesz wytrwałości. Widać to było w Barcelonie w finale Ligi Mistrzów w 1999 roku. Wiesz, grali przecież do ostatniej minuty.

– Rygor to dawanie z siebie wszystkiego w treningu i robienie rzeczy w odpowiedni sposób. W życiu jest wiele przeciwności, więc potrzebujesz poczucia humoru. W pracy spędzasz wiele swojego czasu, trzeba się zatem tym cieszyć. W INEOS oprócz humoru, rygoru i wytrzymałości bardzo ważne są także maniery.

– Naciskamy na to mocno. Ludzie muszą mieć dobre maniery. O poranku trzeba mówić: „dzień dobry” i to samo tyczy się piłki nożnej i Manchesteru United.

– Ludzie z jakiegoś powodu nigdy nie opuszczają INEOS. Mieliśmy jedynie kilka takich osób w naszej grupie seniorskiej. To wymagające środowisko. Jesteśmy bardzo skupieni na sukcesach, ale to przyjacielskie miejsce, pełne humoru i wsparcia. Uważam, że ludzi oczywiście to cieszy. Wiele z tych rzeczy z naszego środowiska mają swoje zastosowanie w klubach piłkarskich.

– Musimy być tego pewni. Jednym z naszych wyzwań jest upewnienie się, że środowisko w Manchesterze United jest dobre i odpowiednie. Musi być dobrze zarządzane, wymagające, ale tak samo musi ono wspierać. Potrzebujesz trochę humoru. To musi być miejsce, do którego ludzie będą chcieli przychodzić w deszczowy poniedziałkowy poranek. Musisz chcieć tam być.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze