manutd.com

Sky Sports: Old Trafford nie jest zagrożone? Sir Ratcliffe ma plan

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Sky Sports donosi, że Manchester United ma kilka pomysłów na zagospodarowanie Old Trafford w przypadku budowy nowego obiektu. Jednym z nich podzielił się sir Ratcliffe, który zapowiedział, że nadal rozgrywane mogą tam być mecze piłki nożnej.

Podczas powitalnego wywiadu sir Jim Ratcliffe potwierdził wewnętrzne rozmowy w sprawie budowy nowego stadionu lub modernizacji obecnego obiektu. Pomimo nadal imponującego Old Trafford miliarder nie ukrywał, że stadion ten spełniał standardy klubu wielkości Manchesteru United 20 lat temu.

Przecieki sugerują, że w przypadku budowy nowego obiektu, który pomieściłby jeszcze więcej fanów, klub postawi na sprawdzony teren. Plany zakładają budowę nowego stadionu tuż obok Old Trafford, lecz nie ujawniono, co będzie z rozpoznawalnym i największym klubowym stadionem w Anglii.

Oczywiście pierwsze co przychodzi do głowy do negatywny scenariusz w postaci wyburzenia Old Trafford. Okazuje się, że niekoniecznie tak będzie. Sky Sports ujawniło, że Manchester United rozmawia wewnętrznie także o potencjalnym losie swojego obiektu po wybudowaniu nowego.

Jedno z rozwiązań w rozmowie z angielską stacją przedstawił sir Jim Ratcliffe, który wraz z INEOS ostatnio oficjalnie dołączył do rodziny „Czerwonych Diabłów”. Zdaniem Ratcliffe’a Old Trafford można przekazać na potrzeby damskiej sekcji Manchesteru United. „Czerwone Diablice” czasami rozgrywają swoje spotkania na tym obiekcie, a swój debiut tam zaliczyły dopiero w 2021 roku.

Sam pomysł przekazania starszego obiektu innym klubowym drużynom nie jest głupi. Zaznaczyć trzeba, że na życzenie Erika ten Haga skrzydło, gdzie znajdowały się pomieszczenia konferencyjne, zostało zaadaptowane pod piłkarzy. Znajdować się ma tam wszystko, czego potrzebuje zespół w dniu meczowym. Remont ten zakończył także zgrupowania przedmeczowe w lokalnym hotelu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze