Twitter/ManUtd

„Daily Mai”: Manchester United planuje spieniężyć kilku graczy pierwszego zespołu

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennik „Daily Mail” informuje, że Manchester United będzie chciał spieniężyć niektórych graczy na letnim rynku transferowym. Dodatkowo powstać już miała lista zawodników, którzy mogą odejść z klubu w przypadku odpowiedniej oferty.

Nadchodzi letnie okno transferowe, a ostatnie doniesienia medialne sugerują, że Manchester United będzie zmuszony do sprzedaży swoich zawodników latem, by wzmocnić zespół Ten Haga. Oczywiście jest to też kwestia potrzeby wietrzenia szatni z graczy, którzy nie są potrzebni zdaniem Holendra.

Według „Daily Mail” przede wszystkim latem Manchester United ma skupić się na sprzedaży: Jadona Sancho, Donny’ego van de Beeka, Facundo Pellistriego i Hannibala. Klub szacować ma, że łącznie zgarnie za wymienionych graczy około 50 mln funtów, co znacznie poprawiłoby sytuację finansową względem zasad.

Dopóki Ten Hag jest w Manchesterze United, to nie ma mowy o powrocie Sancho ze względu na konflikt pomiędzy Panami. Van de Beek miał już zbyt wiele okazji do udowodnienia swojej wartości, a jego wypożyczenia także nie były udane. Natomiast Pellistri i Hannibal nie otrzymują okazji do gry, a ich umiejętności i dość młody wiek mogą podbić cenę. W poprzednim roku klub postąpił tak w przypadku Elangi.

Pod znakiem zapytania mają też być dalsze kariery na Old Trafford takich zawodników jak: Aaron Wan-Bissaka, Harry Maguire, Victor Lindelof i Casemiro. Zdaniem „Daily Mail” zawodnicy mogą być dostępni na rynku transferowym za odpowiednią ofertą.

Harry Maguire latem 2023 roku był o krok od przenosin do West Hamu. Nadchodzące okno jest dobrym momentem nie tylko do spieniężenia Anglika, lecz także Lindelofa. Ich umowy powoli dobiegają końca, a wiek także będzie przekładać się na obniżenie wartości.

W przypadku Casemiro o jego odejściu mówiło się już w styczniu. Wiek, coraz liczniejsze problemy w odnalezieniu się w Premier League oraz zainteresowanie ze strony Arabii Saudyjskiej dają solidne argumenty do rozważenia jego sprzedaży. Wan-Bissaka, który przegrywa rywalizację z Dalotem. Patrząc na rozwój Dalota w tym sezonie, Erik ten Hag ewidentnie woli stawiać na ofensywnego prawego defensora, którym nie jest Wan-Bissaka.

Nadal nieznana jest przyszłość Masona Greenwooda. Źródło „Daily Mail” sugeruje, że Manchester United tanio nie puści swojego wychowanka, lecz jego sprzedaż będzie priorytetem. Jako absolwent akademii środki z jego sprzedaży byłyby czystym zyskiem, więc mocno podreperowałyby sytuację finansową klubu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze