Getty Images

Ole Gunnar Solskjaer: nie wygraliśmy ligi, ale wyniki były dobre jak na nasz zespół

Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Wieloletni kibic i dziennikarz związany z Manchesterem United, Andy Mitten, przeprowadził wywiad z Ole Gunnarem Solskjaerem w czasie wyprawy Norwega do Indii. Były menedżer „Czerwonych Diabłów” wrócił wspomnieniami do swojego czasu na ławce trenerskiej na Old Trafford, przegranego finału Ligi Europy w Gdańsku czy samego życia piłkarskiego

– Mieszkałem w domu z rodzicami do 21 roku życia. Marzyłem o zostaniu piłkarzem, ale nigdy w to naprawdę nie wierzyłem. Na 12 miesięcy musiałem pójść do wojska, co odbiło się na mojej karierze. Mój rozwój się zatrzymał. Patrząc jednak na to teraz z perspektywy czasu, dzięki temu stałem się mężczyzną. 18 miesięcy po tym, jak grałem przed 50 osobami w moim małym mieście, cieszyłem się z bramek z Ericiem Cantoną, Davidem Beckhamem i Ryanem Giggsem. To był szybki rozwój.

Norweg uważa, że zajęcie drugiego i trzeciego miejsca w Premier League z drużyną, którą wtedy prowadził jest dużym osiągnięciem:

– Byliśmy niepokonani na wyjazdach przez 29 meczów. Nie jest łatwo tego dokonać. Jechaliśmy na Etihad i udawało się nam ich pokonywać. Nie wygraliśmy Premier League, ale zaufajcie mi, skończenie na drugim i trzecim miejscu ze składem, jaki wtedy miałem do dyspozycji było dużym osiągnięciem.

– Nie wygrałem w Manchesterze United trofeum jako menedżer, a wiem, że to ostatecznie się liczy. Byłem o jedno uderzenie z karnego od wygrania z Villarrealem. Wypełniłem jednak to, co chciałem ludziom dać. Sprawiłem, że kibice znów się uśmiechali, a drużyna wygrywała. Wylałem fundamenty pod dobre występy przeciwko każdemu. To udało mi się zrobić.

– Uwielbiałem linię pomocy złożoną z Freda, Scotta McTominaya i Nemanji Maticia. To byli profesjonaliści, którzy zawsze dawali z siebie wszystko. Jako menedżer wiedziałem co od nich dostanę, a to zawsze dobre. Najgorsze dla menedżera jest, gdy nie wiesz, czy drużyna zagra dobrze czy nie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze