manutd.com

Media: jest porozumienie. Członek sztabu Ten Haga wkrótce opuści klub [AKTUALIZACJA]

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United za kilkanaście dni straci jednego z członków sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu, donosi portal The Athletic. Eric Ramsay miał złożyć podpis na umowie z nowym zespołem i zostanie po raz pierwszy w karierze menedżerem. Informacje potwierdził Fabrizio Romano, lecz podał inny termin odejścia Walijczyka.

32-latek dołączył do klubu za kadencji Ole Gunnara Solskjaera, a wcześniej był asystentem w zespole U23 Chelsea. Od początku określany był specjalistą od stałych fragmentów gry, czego Manchester United nie potrafił przenieść na grę, gdyż często nie umiał wykorzystać lub wybronić sytuacji.

Przypomnijmy, że od marca 2023 roku nie pracuje on wyłącznie w Manchesterze United, gdyż zakontraktowany jest w drużynie narodowej Walii. Ramsay jest tam asystentem selekcjonera pierwszej drużyny. Dotychczas nie miał on okazji być menedżerem zespołu, co wkrótce może się zmienić.

Ostatnie doniesienia mediów okazały się trafne. Teraz The Athletic informuje, że Ramsay podpisał umowę z nowym zespołem. Walijczyk ma poprowadzić Minnesotę United, która gra w amerykańskiej lidze. Najpewniej opuści on sztab Erika ten Haga 3 marca po meczu derbowym z Manchesterem City.

AKTUALIZACJA 11:00

Fabrizio Romano potwierdził doniesienia The Athletic. Jednakże podał on inny termin odejścia Ramsaya. Zdaniem dziennikarza trener od razu opuści Manchester United i uda się do nowego klubu. Zostanie on najmłodszym menedżerem w historii MLS.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze