twitter/manutd

Erik ten Hag: musieliśmy zastąpić Hojlunda. Omari Forson zasłużył na szansę

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag w przedmeczowym wywiadzie opowiedział o dobrze kadry na sobotnie starcie z Fulham w Premier League. Jego zdaniem młody Omari Forson zasłużył na możliwość debiutu w wyjściowej jedenastce, lecz musi odpowiednio wykorzystać szansę.

Napastnik pierwszego zespołu Rosmus Hojlund w ostatnich tygodniach był w bardzo dobrej formie, lecz doznał on urazu na sesji treningowej zespołu Ten Haga. Szkoleniowiec „Czerwonych Diabłów” w przedmeczowym wywiadzie dla MUTV opowiedział, jak planuje zastąpić utalentowanego Duńczyka.

– Musieliśmy zastąpić Rasmusa Hojlunda, lecz równocześnie ważne było utrzymanie równowagi zespołu. Pod uwagę musieliśmy wziąć rozwój zawodników oraz ich formę na sesjach treningowych.

– Forson dwukrotnie wchodził na boisko, w meczach z Newport County oraz Wolves. W tym drugim starciu podjął świetną decyzję, która dała nam bramkę Kobbiego Mainoo. Zasłużył on i powinien wykorzystać okazję.

– Każdy zawodnik ma inną osobowość i potrafi zagrać na danej pozycji w unikalny sposób. Uważam, że nadal będziemy zagrożeniem. Widać to po rywalach, którzy muszą się dostosować do nas. Wiedzą, że mamy szybkich graczy w ataku i potrafimy zagrozić ich bramce.

– Mamy dobry nastrój, ponieważ drużyna wygrywa. Mamy dobrą passę. Oczywiście otrzymaliśmy kilka ciosów w postaci kontuzji i musimy ponownie ocenić siłę kadry. Nie zawsze reagowaliśmy dobrze na nasze problemy. Mamy dobrą okazję, by to udowodnić.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze