manutd.com

Harry Maguire po porażce z Fulham: nie zagraliśmy wystarczająco dobrze

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United przegrał z Fulham na własnym obiekcie, a jedyną bramkę dla „Czerwonych Diabłów” zdobył ich były kapitan Harry Maguire. Doświadczony defensor udzielił pomeczowego wywiadu dziennikarzom klubowych mediów.

– W tym sezonie zdobyliśmy wiele bramek w ostatnich minutach spotkania. Często byliśmy zwycięzcami w ostatnich sekundach, więc mieliśmy wiarę, że i tym razem to nam się uda – mówił w pomeczowym wywiadzie Harry Maguire.

– Z perspektywy czasu, możemy teraz wspólnie usiąść i przyznać, że powinniśmy być bardziej ostrożni w naszej grze. Byliśmy zbyt naiwni. Musimy trochę cofnąć się, by przeanalizować elementy, które wymagają poprawy. Ostatecznie przez 90 minut gry zrobiliśmy za mało, by wygrać tego dnia.

– On [Rasmus Hojlund] jest ważnym zawodnikiem dla nas. Był naszym głównym punktem z przodu, na którym wszyscy się skupiali. Przetrzymywał piłkę i potrafił zdobywać bramki. Straciliśmy go wczoraj i było to bardzo rozczarowujące. Nie oznaczało to tylko straty Rasmusa, gdyż Rashford, który grywa na lewej, musiał wystąpić na środku ataku. Podobnie w przypadku Garnacho, grał na prawej, a przenieśli go na lewą, więc stracił rytm.

Były kapitan Manchesteru United nie ukrywał, że pomimo straty wielu kluczowych zawodników zespół, był w stanie zagrozić rywalom. Anglik wskazał także, że to zabójcze kontrataki Fulham zdecydowały o wyniku tego spotkania.

– Uważam, że odpowiednio reagowaliśmy. Wszyscy naciskali, walczyli i dawali z siebie wszystko, by wygrać tego dnia. Na pewno zasługiwaliśmy na wyrównanie. Osiągnęliśmy to, naciskaliśmy ich, mieliśmy swój moment i wiarę, że jesteśmy w stanie iść za ciosem i wygrać.

W następnym tygodniu Manchester United czeka ciężkie starcie w pucharze. W nim „Czerwone Diabły” w derbowym pojedynku zmierzą się z Manchesterem City.

– Wiemy, że przed nami ciężkie starcie w środku tygodnia. W pełni skupiamy się na tym pojedynku. Musimy odbić się i wrócić w dobrym stylu. Nie będzie łatwo i musimy zagrać tak jak rok temu na tym stadionie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze