John Peters/Manchester United via Getty Images

U18: Zwycięstwo z Middlesbrough. Manchester United podtrzymuje passę bez porażki [WIDEO]

, , Maksymilian Minda
Zmień rozmiar tekstu:

W sobotę 24 lutego drużyna Manchesteru United U18 podejmowała w Carrington zespół Middlesbrough U18. W Premier League U18 podopieczni Adama Lawrence’a pozostają niepokonani. 

Młode ”Czerwone Diabły” dobrze rozpoczęły to spotkanie, już w drugiej minucie Aigbomain oddał groźny strzał z lewej strony boiska, ale piłka minęła dalszy słupek bramki gości.

Niedługo później gospodarze mogli cieszyć się z pierwszego gola w tym spotkaniu. W 12 minucie po strzale Jamesa Scanlona podopieczni Adama Lawrence’a cieszyli się z prowadzenia nad ekipą Middlesbrough.

Goście próbowali odpowiedzieć na zdobytą przez Manchester United bramkę. W 17 minucie spotkania wyszli z groźną kontrą, jednak genialnym zachowanie wykazał się Louis Jackson, który zablokował strzał ofiarnym wślizgiem.

Chwile później, bo w 20 minucie prowadzenie podwyższył Ashton Missin. Po świetnej drużynowej wymianie podań, piłkę otrzymał Missin, mijając trzech rywali uderzył piłkę po ziemi w stronę prawego słupka.

Gospodarze nie zamierzali odpuszczać, dwie minuty później Nolan oddał groźny strzał, jednak obrońca gości zablokował uderzenie i ”Czerwone Diabły” stanęły przed szansą z rzutu rożnego. Piłkę dobrze dośrodkował Harry Amass, do której doszedł Kindgon, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Pierwsza część spotkania przebiegała pod dyktando Manchesteru United. Gospodarze cały czas atakowali bramkę gości i spokojnie pierwsza połowa mogła zakończyć się czterobramkowym prowadzeniem. Jednak przeszkodą okazała się skuteczność oraz błędy techniczne w finalnych momentach przed strzałem. Mimo tego nie można odmówić podopiecznym trenera Lawrence’a dominacji nad ekipą Middlesbrough.

Drugie 45 minut rozpoczęło się od obu stronnej wymiany ”ciosów”. Najpierw Aigbomain dośrodkował piłkę do Nolana, a ten źle się złożył do uderzeni głową i piłka minęła bramkę Middlesbrough. Po chwili goście ruszyli z próbą złapania kontaktu, jednak napastnik gości Ajay Matthews minął się z piłką.

Gospodarze konsekwentnie napierali na bramkę Middlesbrough, aż w końcu przyciśnięcie rywala przyniosło skutek w postaci podwyższenia prowadzenia na 3:0 w 60 minucie. Devaney podał piłkę na prawe skrzydło, gdzie ustawiony był McAllister, który w polu karnym znalazł Wheatley’a, za sprawą którego Manchester United potroił prowadzenie.

Oblężenie bramki przyjezdnych nadal trwało, jednak żadna sytuacja ostatecznie nie została sfinalizowana, ale Middlesbrough stworzyło dogodną sytuację w 71 minucie. Wspomniany wcześniej Matthews uderzył w prawy słupek bramki, następnie piłkę otrzymał Hamelberg, który oddał strzał w stronę dalszego słupka bramki Manchesteru United, jednak piłka nie trafiła do siatki.

Ciekawa sytuacja miała miejsce w okolicach 85 minuty. Adam Lawrence wykorzystał w trackie meczu wszystkie zmiany i pozostał na ławce jedynie bramkarz. Cameron Byrne-Hughes zastąpił kontuzjowanego Missina i w ten sposób rezerwowy bramkarz zagrał jako zawodnik z pola w drużynie ”Czerwonych Diabłów”.

Wynik nie uległ zmianie i Manchester United U18 pokonał Middlesbrough U18 wynikiem 3:0 w ramach rozgrywek Premier League U18. Drużyna Adama Lawrence’a plasuje się na fotelu lidera i podtrzymuje serię bez porażki.

Składy: Myles- Nolan, Jackson (Munro 66′), Kindgon, Amass (Kamason 61′)- McAllister, Devaney (Baumann 61′)- Musa (Biancheri 66′), Scanlon, Missin (Byrne-Hughes 86′)- Wheatley.

Bramki: Scanlon 12′, Missin 20′, Wheatley 60′.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze