eurosport.com

Media: Manchester United planuje transfer lewego defensora

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United latem planuje wzmocnienie najbardziej zaniedbanej pozycji w sezonie 2023/24. Klub z Old Trafford ma sięgnąć po nowego lewego defensora, co najpewniej jest efektem wydarzeń z trwającego jeszcze sezonu. Podobno rozpoczęto już obserwację defensora z klubu z Premier League.

W trwającym sezonie Manchester United miał ogromne problemy kadrowe po lewej stronie defensywy. Tyrell Malacia dotychczas nie zagrał nawet minuty i przeszedł dwa poważne zabiegi. Natomiast Luke Shaw złapał kilka różnych kontuzji, które także mocno ograniczyły jego dostępność w tej kampanii.

W rezultacie wypożyczono z Tottenhamu Sergio Reguilona, który z czasem ustąpił miejsca wracającemu Shawowi. Anglik nie był w najlepszej formie, lecz grał. Wypożyczenie Hiszpana zakończono już w pierwszych dniach stycznia, a następnie Shaw zaliczył kilka kolejnych przerw od gry.

Fabrizio Romano poinformował, że na liście transferowej na letnie okno transferowe jest lewy obrona. Nie ujawniono, czy klub chciałby pozbyć się któregokolwiek z wcześniej wspomnianych zawodników, lecz wzmocnienie formacji na pewno jest brane pod uwagę. Romano dodał, że klub preferowałby transfer młodego lewego defensora.

Byłby to ruch bardzo podobny do transferu Luke’a Shawa do Manchesteru United. Reprezentant Anglii dołączał do klubu z Old Trafford ze Southampton w lipcu 2014 roku kilka dni przed swoimi 19. urodzinami. Oczywiście od razu nie był on pierwszym wyborem, a regularna gra w ekipie „Czerwonych Diabłów” przyszła z czasem.

Romano nie podał, kogo dokładnie Manchester United obserwuje. Natomiast swoimi informacjami w tej sprawie podzielił się dziennikarz Jacobs Bez z The United Stand. Poinformował on, że skauci Manchesteru United i Chelsea mają mocno obserwować Milosa Kerkeza z Bournemouth.

20-letni defensor do klubu z Premier League przeniósł się tego lata, a wcześniej zaliczył akademię AC Milanu oraz grę w seniorskiej drużynie AZ Alkmaar. Łącznie we wszystkich rozgrywkach rozegrał on 23 spotkania i tylko raz asystował on przy trafieniu kolegi z zespołu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze