manutd.com

„MEN”: wyniki zdecydują o dalszej przyszłości Erika ten Haga

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

„Manchester Evening News” informuje, że INEOS i sir Jim Ratcliffe nie podjęli jeszcze decyzji w sprawie menedżera pierwszego zespołu Manchesteru United. Wyniki zespołu na koniec sezonu zdecydują o przyszłości Erika ten Haga. W międzyczasie zarząd dokonuje analiz potencjalnych następców.

Według brytyjskiego dziennika sir Jim Ratcliffe nie ma być przekonany do projektu Erika ten Haga. W zespole zarządzającym klubem wszyscy zdają sobie sprawę z plotek, które sugerują zwolnienie Holendra, lecz na chwilę obecną nie ma takiej decyzji. Panować ma przekonanie, że klub w przypadku wywalczenia miejsca w czołowej czwórce i wygrania FA Cup uzna sezon za w miarę udany.

W trwającej kampanii Manchester United bardzo szybko odpadł z Pucharu Ligi i nie był w stanie obronić zeszłorocznego osiągnięcia. Dodatkowo ogromną skazą pozostaje wynik w Lidze Mistrzów, gdzie podopieczni Erika ten Haga odpadli już w fazie grupowej.

Na moment pisania tekstu „Czerwone Diabły” zajmują 6. lokatę i tracą do 4. miejsca aż osiem punktów (Aston Villa). „MEN” przypomniało, że w przeszłości menedżerowie David Moyes i Louis van Gaal zostali zwolnieni, kiedy stało się jasne, że nie zdobędą miejsca w czołowej czwórce.

W przypadku Solskjaera i Mourinho było podobnie. Opuścili oni mury Old Trafford mniej więcej w połowie sezonu. Do końca kampanii zespół po nich przejmowali menedżerowie tymczasowi, lecz i tak nie udało się ostatecznie wywalczyć Ligi Mistrzów na następny sezon.

Awans do najważniejszych europejskich rozgrywek jest priorytetem i nie tylko ze względu na prestiż. Rozchodzi się przede wszystkim o pieniądze, czyli wpływy. Media donoszą o około 40 mln funtów z samej fazy grupowej, co mocno poprawiłoby sytuację klubu względem FFP.

Tak, jak wspomniano, decyzja w sprawie przyszłości Ten Haga jeszcze nie zapadła, lecz nie oznacza to, że klub nie robi już rozeznania na rynku. Jednym z kandydatów ma być Roberto de Zerbi z Brighton, lecz zainteresowanie jego osobą wykazuje także Manchester City. „Obywatele” widzą w nim następcę Pepa Guardioli.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze