Mason Greenwood
goal.com

The Athletic: Mason Greenwood nie zamierza wracać do Manchesteru United

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

The Athletic nie ma dobrych wieści dla zwolenników powrotu Masona Greenwooda. Zawodnik ma nie być zainteresowany powrotem do macierzystego zespołu, nawet w przypadku nowych rządów sir Jima Ratcliffe’a oraz INEOS.

Po przyjściu do „Czerwonych Diabłów” sir Ratcliffe oraz INEOS przejęli decyzyjność w sprawach sportowych. W jednym z powitalnych wywiadów miliarder potwierdził, że zamierzają oni wydać nową decyzję w sprawie wypożyczonego do Getafe Masona Greenwooda.

Kilka dni temu w sprawie młodego Anglika ponownie wypowiedział się prezydent Getafe. W rozmowie dla hiszpańskich mediów stwierdził on, że pomimo zmiany właścicieli klub musi szybko podjąć decyzję. Wskazał on, że jedną z zainteresowanych 22-latkiem drużyn jest FC Barcelona.

Natomiast najnowsze doniesienia The Athletic sugerują, że Mason Greenwood nie wróci do Manchesteru United. Słowa sir Ratcliffe’a miały dotrzeć do samego zawodnika, lecz źródło The Athletic uważa, że nawet przy „ułatwionej drodze” nie zdecyduje się on na powrót na Old Trafford.

Zawodnik nadal ma mieć za złe decyzje klubu wobec niego. Uważa, że niezależnie od opinii publicznej klub mógł po prostu lepiej go wspierać. Dodatkowo ujawniono, że Greenwood od samego początku nie miał chęci ponownie zagrać dla „Czerwonych Diabłów”.

Świetne wyniki napastnika w tym sezonie – 25 spotkań, 7 bramek, 5 asyst, powodują, że najpewniej będzie on jednym z głównych celów sprzedażowych na letnie okienko. Przypomnieć trzeba, że Manchester United zmaga się z FFP i sprzedaż będzie potrzebna. Greenwood jest wychowankiem klubu, więc mówimy o czystym zysku.

Brytyjski portal sportowy potwierdził plotki z ostatnich tygodni oraz słowa prezydenta Getafe, że FC Barcelona monitoruje napastnika i jest zainteresowana jego usługami. Dodano, że na liście zainteresowanych klubów jest jeszcze kilka drużyn, lecz ich nie ujawniono.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze