The Independent

Oficjalnie: John O’Shea selekcjonerem Irlandii

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Jeden z legendarnych zawodników Manchesteru United został właśnie ogłoszony głównym selekcjonerem Irlandii. Emerytowany defensor John O’Shea został tymczasowym trenerem swojego kraju i poprowadzi kadrę w nadchodzących meczach międzynarodowych.

O’Shea jest selekcjonerem tymczasowym i na swoim stanowisku pozostanie przynajmniej do kwietnia, kiedy to związek piłki nożnej w Irlandii zdecyduje o nowym długoterminowym menedżerze. Oznacza to, że były zawodnik Manchesteru United poprowadzi Irlandię w dwóch następnych spotkaniach.

Będą to dwa pojedynki towarzyskie, które Irlandia rozegra na własnym terenie. Pierwszy mecz zaplanowany na 18:00 23 marca zostanie rozegrany z Belgią. Natomiast kilka dni później o 20:45 odbędzie się starcie ze Szwajcarią. O’Shea skomentował angaż następująco.

– Cieszę się z możliwości powrotu do męskiej kadry narodowej jako tymczasowy selekcjoner na najbliższe dwa mecze towarzyskie z Belgią oraz Szwajcarią. Prowadzenie kadry w marcowym oknie na reprezentacje jest ogromnym zaszczytem.

– Wszyscy wiedzą, że zawsze byłem dumny z faktu reprezentowania mojego kraju w karierze piłkarskiej, jak i jako członek sztabu szkoleniowego dorosłej lub młodzieżowej kadry. Wierzę, że nasza grupa zawodników jest w stanie wygrywać i nie mogę doczekać się dobrych wyników.

O’Shea od kwietnia 2020 do lutego 2023 był asystentem w zespole Irlandii U21. W międzyczasie od lipca 2022 do czerwca 2023 pełnił to samo stanowisko w Stoke City. Następnie został on przesunięty do seniorskiej kadry. Ostatnio pracował on w sztabie Wayne’a Rooneya w Birmingham City.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze