manutd.com

Fabrizio Romano: dwa kluby próbowały przekonać Sofyana Amrabata do przenosin w styczniu

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Reprezentant Maroka miał oferty przenosin do dwóch topowych klubów, co wiązałoby się z przedwczesnym zakończeniem wypożyczenia do Manchesteru United, donosi Fabrizio Romano. Jednym z zainteresowanych klubów była Barcelona.

Amrabat dołączył do Manchesteru United w letnim oknie transferowym w ramach wypożyczenia, a jego dotychczasowa przygoda na Old Trafford nie porywa. Ostatnie doniesienia sugerują, że Marokańczyk nie zostanie w obecnym klubie, gdyż ten nie planuje wykupywać go z Fiorentiny.

Okazuje się, że 27-latek w styczniowym oknie transferowym miał być kuszony przez dwa kluby z europejskiego topu. Zainteresowanie usługami piłkarza wyrazić miała Barcelona oraz Juventus. Drużyny te próbowały przekonać pomocnika do przedwczesnego zakończenia wypożyczenia do angielskiego zespołu i wybranie ich jako następnego przystanku w karierze (również w ramach wypożyczenia).

Zaznaczyć trzeba, że przed przenosinami do Manchesteru United Amrabat nie rozegrał ani minuty w oficjalnym spotkaniu dla Fiorentiny. Zgodnie z zasadami gracze nie mogą reprezentować więcej niż dwóch klubów w jednym sezonie (chodzi o rozegrane mecze o stawkę), więc w przypadku zerwania umowy wypożyczenia ten mógłby spokojnie wybrać kolejny klub.

Na pewno lojalność wobec „Czerwonych Diabłów” cieszy wszystkich fanów, co wiążę się z trudną sytuacją kadrową ekipy Erika ten Haga. Po tym, jak prawdopodobnie do końca sezonu drużyna została bez nominalnych lewych defensorów, Amrabat z Lindelofem rywalizują o grę na tej pozycji.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze